Trwa ładowanie...
22-11-2014 07:45

Gdańsk: Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy zapowiadają protesty ws. wyborów

Ruch Narodowy oraz Kongres Nowej Prawicy zapowiedziały organizację protestów przed Wojewódzkimi Komisjami Wyborczymi w całym kraju. W Gdańsku jej siedziba mieści się w gmachu Urzędu Wojewódzkiego.

Gdańsk: Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy zapowiadają protesty ws. wyborówŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3u03p2
d3u03p2

Działacze RN i KNP zapowiedzieli organizację dwóch równoległych wydarzeń. Sympatycy Kongresu Nowej Prawicy spotykają się pod gmachem Urzędu Miejskiego skąd wyruszają w kierunku siedziby wojewody. W budynku przy ul. Okopowej mają się znaleźć około godziny 12.00

- Trasa marszu będzie zabezpieczana przez siły policyjne, ponieważ na sąsiednich pasach ruchu będzie odbywać się normalny transport kołowy - powiedziała WP.PL Lucyna Rekowska, rzecznik prasowy gdańskiej policji.

Bezpośrednio przed siedzibą wojewody o godzinie 11.30 pojawią się sympatycy Ruchu Narodowego. Demonstranci będą protestować przeciwko nieprawidłowościom podczas głosowania.

- Gdy organizowaliśmy poprzedni protest w sprawie tzw. afery podsłuchowej na pikietę przyszło ponad 300 osób, a była to spontaniczna manifestacja. Organizowana z dnia na dzień. W sobotę spodziewamy się nawet większej liczby osób - powiedział WP.PL Jakub Albin z pomorskich struktur ONR.

Zobacz również wideo: Komorowski: nie ma możliwości powtórzenia wyborów.
d3u03p2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u03p2
Więcej tematów