Trwa ładowanie...
d20l21g

Gdańsk. Reanimacja Pawła Adamowicza. Jest opinia biegłego

Prokuratura poinformowała o wynikach opinii biegłego ws. przeprowadzenia reanimacji prezydenta Gdańska. Ratownicy medyczni mieli zachować się prawidłowo. Zastrzeżenia co do ich pracy formułował po ataku specjalista patomorfolog z 30-letnim doświadczeniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według biegłych ratownicy nie popełnili błędu podczas reanimacji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Według biegłych ratownicy nie popełnili błędu podczas reanimacji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (Forum, Fot: Grzegorz Mehring)
d20l21g

Wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia reanimacji Pawła Adamowicza miał jeden z biegłych lekarzy sądowych. Jak twierdził błędem miała być zbyt długa resuscytacja prezydenta Gdańska na scenie. Korzystniejsze miało być przewiezienie zaatakowanego polityka do szpitala, co miałoby zwiększyć jego szanse na przeżycie.

Po zastrzeżeniach doświadczonego patomorfologa prokuratura powołała zespół biegłych, który miał za zadanie ocenić prawidłowość działania ratowników. Według opinii akcja reanimacyjna była prowadzona prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Ocena została podjęta pod kątem czynności medycznych podejmowanych na miejscu ataku.

d20l21g

Prawidłowa miała być również decyzja co do przewiezienia Adamowicza do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Znajdujący się bowiem bliżej szpital wojewódzki nie posiadał oddziału Kardiochirurgii i Torakochirurgii.

Reanimacja prezydenta Gdańska na scenie trwała 40 minut. Miała przedłużać krwawienie z ran drących do jam ciała, w tym do serca. Specjalista twierdził, że resuscytacja spowodowała nieodwracalne skutki, m.in. wstrząs hipowolemiczny, którego następstwem jest śmierć mózgu. Przypominał wówczas, że akcja reanimacyjna mogła być też prowadzona w karetce.

Zobacz też: Joanna Mucha do kandydata PiS: zaostrzanie tego prawa, to tortury

d20l21g

Źródło: prokuratura.gda.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów