Trwa ładowanie...
dvsosjf

Gdańsk: przedstawiciele Muzeum II Wojny Światowej zaskarżyli decyzję ministra Piotra Glińskiego

• Nie milknie spór o losy Muzeum II Wojny Światowej
• Przedstawiciele muzeum zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzję ministra kultury o połączeniu placówki Muzeum Westerplatte i Wojny 1939
• Wnioskują o zawieszenie wykonania zarządzenia ministra do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk: przedstawiciele Muzeum II Wojny Światowej zaskarżyli decyzję ministra Piotra Glińskiego
(PAP, Fot: Rafał Guz)
dvsosjf

Skarga - jak informuje radiogdansk.pl - dotyczy wrześniowej decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego w sprawie połączenia Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

W treści skargi znalazł się wniosek o zawieszenie wykonalności zarządzenia do czasu rozstrzygnięcia skargi przez sąd. "Powodem złożenia takiego wniosku jest fakt, że wraz z datą 1 grudnia 2016 roku zarządzenie wywoła nieodwracalne skutki zarówno finansowe, prawne, jak również organizacyjne" - tłumaczą przedstawiciele muzeum w komunikacie na stronie internetowej placówki.

Według przedstawicieli muzeum "planowana zmiana prowadzić będzie do paraliżu prac Muzeum w ich ostatniej, decydującej fazie. Spowoduje to utratę przez Muzeum środków finansowych przeznaczonych na realizację inwestycji w 2016 roku, a także konieczność wypłaty wielomilionowych odszkodowań wykonawcom robót budowlanych".

Reprezentanci Muzeum II Wojny Światowej ostrzegają też przed "rozpadem kolekcji eksponatów". Jak podkreślają, już teraz wiele osób postanowiło wycofać darowane przez siebie pamiątki.

dvsosjf

Podziel się opinią

Share
dvsosjf
dvsosjf
Więcej tematów