Trwa ładowanie...

Gdańsk: przedstawiciele Muzeum II Wojny Światowej zaskarżyli decyzję ministra Piotra Glińskiego

• Nie milknie spór o losy Muzeum II Wojny Światowej

• Przedstawiciele muzeum zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzję ministra kultury o połączeniu placówki Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

• Wnioskują o zawieszenie wykonania zarządzenia ministra do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd

Gdańsk: przedstawiciele Muzeum II Wojny Światowej zaskarżyli decyzję ministra Piotra GlińskiegoŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
dt2u3g8
dt2u3g8

Skarga - jak informuje radiogdansk.pl - dotyczy wrześniowej decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego w sprawie połączenia Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

W treści skargi znalazł się wniosek o zawieszenie wykonalności zarządzenia do czasu rozstrzygnięcia skargi przez sąd. "Powodem złożenia takiego wniosku jest fakt, że wraz z datą 1 grudnia 2016 roku zarządzenie wywoła nieodwracalne skutki zarówno finansowe, prawne, jak również organizacyjne" - tłumaczą przedstawiciele muzeum w komunikacie na stronie internetowej placówki.

Według przedstawicieli muzeum "planowana zmiana prowadzić będzie do paraliżu prac Muzeum w ich ostatniej, decydującej fazie. Spowoduje to utratę przez Muzeum środków finansowych przeznaczonych na realizację inwestycji w 2016 roku, a także konieczność wypłaty wielomilionowych odszkodowań wykonawcom robót budowlanych".

Reprezentanci Muzeum II Wojny Światowej ostrzegają też przed "rozpadem kolekcji eksponatów". Jak podkreślają, już teraz wiele osób postanowiło wycofać darowane przez siebie pamiątki.

dt2u3g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt2u3g8
Więcej tematów