Trwa ładowanie...
dp5zunv

Gdańsk. Policjanci zwolnieni ze służby. Za pijaństwo na komisariacie

Dwaj dyżurni oficerowie jednego z gdańskich komisariatów mieli podczas służby po około promila alkoholu. Po ujawnieniu sprawy decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku zostali zwolnieni ze służby.
Share
Gdańsk. Policjanci zwolnieni ze służby. Za pijaństwo na komisariacie
Gdańsk. Policjanci zwolnieni ze służby. Za pijaństwo na komisariacieŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
dp5zunv

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 stycznia br. Sprawę ujawnił mężczyzna, który zjawił się na przesłuchanie na jeden z gdańskich komisariatów. Zachowanie oficerów dyżurnych wydało mu się podejrzane i po wizycie na posterunku zadzwonił na alarmowy numer 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Przekazał, że jego zdaniem oficerowie dyżurni w komisariacie, gdzie składał zeznania, są nietrzeźwi.

- Od razu po otrzymaniu zgłoszenia z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego komendant polecił przeprowadzić kontrolę i zweryfikować informacje. Działania w tej sprawie były błyskawiczne i zostały podjęte natychmiast. Funkcjonariusze zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu, wynik badania potwierdził, że mężczyźni są nietrzeźwi - poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska.

Według nieoficjalnych informacji, funkcjonariusze mieli po ok. promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Komendant Miejski Policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił obu mężczyzn w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął postępowanie dyscyplinarne, a Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podpisał rozkaz o zwolnieniu ich ze służby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp5zunv

Podziel się opinią

Share
dp5zunv
dp5zunv
Więcej tematów