Trwa ładowanie...

Gdańsk. Klub otworzył się mimo zakazu. Wyproszono gości, służby zamknęły lokal

Gdańsk. Policjanci skontrolowali tamtejsze lokale oraz kluby nocne. Okazało się, że nie wszyscy właściciele zastosowali się do obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronawirusa. Jeden z klubów mieszczących się w Oliwie mimo zakazu był otwarty. Funkcjonariusze wyprosili gości i zadecydowali o zamknięciu lokalu.
Share
Gdańsk. Policja kontroluje lokalne oraz kluby (zdjęcie ilustracyjne)
Gdańsk. Policja kontroluje lokalne oraz kluby (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d41c3qm

Policjanci z Gdańska przeprowadzili kontrole klubów i lokali zlokalizowanych w rejonie Wrzeszcza, Oliwy, Moreny oraz Centrum. W sprawdzaniu brały udział także inne służby, m.in. pracownicy inspekcji sanitarnej oraz przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej.

Policjanci przekazali także, że ich działania były skupione również na lokalach rozrywkowych. W trakcie kontroli okazało się, ze jeden z klubów w Oliwie był otwarty mimo zakazu. Funkcjonariusze razem z pracownikami innych służb wyprosili gości, a następnie zamknęli lokal.

"Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli monitoring, dokumenty mogące stanowić dowód w sprawie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze zgromadzony podczas kontroli materiał dowodowy przekażą do prokuratury" - czytamy na stronie pomorskiej policji.

d41c3qm

Zobacz też: Obostrzenia w Polsce. Szymon Hołownia: uruchomiono "maszynę losującą"

Koronawirus. Policja sprawdza, czy lokale są zamknięte

W trakcie kontroli, które odbyły się w piątek, policjanci ujawnili także naruszenie obostrzeń w trzech innych lokalach, m.in. we Wrzeszczu oraz na Morenie. W tej sprawie śledczy prowadzą czynności wyjaśniające.

d41c3qm

Policja przekazała także, że w piątek mundurowi razem z sanepidem interweniowali w lokalu, gdzie miał odbywać się pokaz garnków. "Na miejscu zastano przedstawicieli firmy telemarketingowej organizujących jak tłumaczono rozdanie nagród" - czytamy.

Mundurowi dotarli także do otwartej kręgielni w powiecie kartuskim. Policjanci przeprowadzili rozmowę z właścicielem lokalu o obowiązującym reżimie sanitarnym. Sprawę przekazano do sanepidu.

Źródło: Pomorska Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41c3qm

Podziel się opinią

Share
d41c3qm
d41c3qm
Więcej tematów