Trwa ładowanie...
d4hi9w9

"Gazeta Wyborcza" przegrała w sądzie z PiS. Teraz musi przeprosić

Sprawa dotyczy tekstu "Mafijne państwo PiS", w którym "GW" zarzuca partii łamanie standardów demokracji. Za publikację musi przeprosić jej autor Wojciech Czuchnowski oraz wydawca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeprosiny muszą ukazać się zarówno na stronie internetowej, jak i w papierowym wydaniu "Wyborczej"
Przeprosiny muszą ukazać się zarówno na stronie internetowej, jak i w papierowym wydaniu "Wyborczej" (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Szczebrzeszynski)
d4hi9w9

Sąd Apelacyjny w Warszawie zadecydował, że użycie zdania "tak działa państwo mafijne" w odniesieniu do ułaskawienia b. szefa CBA Michała Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę było bezprawne.

Sąd pierwszej instancji odrzucił pozew PiS, które domagało się przeprosin za naruszenie dobrego imienia partii przez "bezprawne posłużenie" się tym zwrotem. Sąd Okręgowy w Warszawie motywował swoją decyzję, powołując się na konstytucyjne prawo do wolności prasy. W uzasadnieniu podkreślał również, że politycy powinni się liczyć z ostrą, a nawet przesadną krytyką.

W piątek SA zmienił tę decyzję i nakazał opublikować przeprosiny ze strony spółki i dziennikarza zarówno w Gazecie Wyborczej, jak i na portalu wyborcza.pl.

d4hi9w9

Zobacz także: W Polsce powinno być tak jak w Rosji!

d4hi9w9

Podziel się opinią

Share
d4hi9w9
d4hi9w9
Więcej tematów