Trwa ładowanie...
d2alnok

Gazeta Polska rozdaje nagrody. Morawiecki Człowiekiem Roku

We wtorek wieczorem odbyła się gala organizowana przez "Gazetę Polską" oraz "Kluby Gazety Polskiej". Dziennikarze rozdali nagrody dla działaczy i polityków. Wśród laureatów Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, ś.p. Lech Kaczyński i Andrzej Gwiazda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagrody "Gazety Polskiej" rozdane
Nagrody "Gazety Polskiej" rozdane (Twitter)
d2alnok

Mateusz Morawiecki odebrał Nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej".

- Przez lata komunizmu, III RP - wolnej, ale bezwolnej - staraliśmy przechować prawdę o historii, wiarę w odbudowę wielkiej Polski. Prostowaliśmy kręgosłupy, karki i to się dzisiaj udało. Dzisiaj jesteśmy w takim momencie, że możemy powiedzieć, iż razem budujemy Polskę naszych marzeń - powiedział premier odbierając nagrodę.

Za to Jarosław Kaczyński i były prezydent Lech Kaczyński to laureaci nagrody 25-lecia tygodnika. W swoim przemówieniu prezes PiS wspominał brata.

d2alnok

- Nie wygralibyśmy, gdyby Lech Kaczyński nie zdecydowałby się na kandydowanie na prezydenta Warszawy, gdyby później nie wygrał wyborów na prezydenta Polski. Warto walczyć, warto być odważnym. Lech Kaczyński prowadził politykę odważną i pokazał, że jest to możliwe. Idziemy tą drogą - powiedział Jarosław Kaczyński.

Nagrodę św. Grzegorza Wielkiego odebrał Andrzej Gwiazda.

- Odbieram tę nagrodę z wielką dumą i ogromną osobistą satysfakcją. Satysfakcją z powodu tego, że mnie wyznaczono do odbioru nagrody w imieniu tych wszystkich tysięcy kolegów i towarzyszy walki, z którymi szedłem przez życie. Bez nich niewiele bym znaczył, niewiele bym zrobił - mówił publicysta.

- Polski zazdrości nam dzisiaj wiele narodów. (...) Dziś być Polakiem, to być naprawdę dumnym. Nasi laureaci przywrócili nam dumę z Polski - podsumował Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

d2alnok

Podziel się opinią

Share
d2alnok
d2alnok