Trwa ładowanie...
d5jej3y

Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński ironicznie o komentarzach dot. wsparcia artystów

W ramach Funduszu Wsparcia Kultury do instytucji kultury trafi około 400 mln zł. Zapomogę ponad otrzyma 2 tys. podmiotów. Kwota przyznana przez resort kultury wzbudziła u części opinii publicznej ogromne emocje. Sprawę skomentował w mediach społecznościowych minister kultury Piotr Gliński.
Share
Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński zabrał głos ws. gigantycznego dofinansowana dla artystów
Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński zabrał głos ws. gigantycznego dofinansowana dla artystówFot: Roman Zawistowski
d5jej3y

"Sz.P. Krytycy, przyznaję: znane nazwiska plus pieniądze to wizerunkowe seppuku. Nieważne, że chodzi o - długo oczekiwaną i postulowaną - pomoc dla tysięcy zwykłych ludzi pracujących w kulturze (i ich rodzin), przyznaną według takich samych dla wszystkich i przejrzystych reguł" - napisał na Twitterze Gliński.

Szef resortu kultury ironizował jednocześnie, że w poniedziałek zgłoszony zostanie projekt ustawy zakazującej państwowego wsparcia dla znanych artystów i instytucji kultury. "Przesuniemy te środki na wsparcie najbardziej aktywnych tweeterowiczów. Kultura na tym nie zyska, ale PR będzie OK. PS - UWAGA! Tweet zawiera treści ironiczne!" - podkreślił wicepremier.

Napisał do KE ws. aborcji w Polsce. Leszek Miller zdradza, jaka przyszła odpowiedź

Fundusz Wsparcia Kultury. Wsparcie dostanie m.in. Bayer Full czy Weekend

Ministerstwo Kultury poinformowało w piątek o przyznaniu 400 mln zł z Funduszu Wsparcia Kultury. Zapomogę finansową otrzyma ponad 2 tys. podmiotów. Epidemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że zamknięto placówki kulturalne takie jak kina, teatry oraz filharmonie. Zakazane jest również organizowanie koncertów i imprez masowych.

d5jej3y

"Zgodnie z rozporządzeniem, wsparcie finansowe jest przeznaczone na działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca, w tym polegającą na świadczeniu usług wspomagających tę działalność przez organizację zaplecza technicznego, na finansowanie lub refinansowanie wydatków ponoszonych w okresie od dnia 12 marca do dnia 31 grudnia 2020 r." - napisano na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wśród podmiotów, które otrzymają wsparcie finansowe m.in. zespół Bayer Full i jego lider Sławomir Świerzyński. Grupa otrzyma 550 tys. zł. Bez pomocy nie zostanie również Radosław Liszewski z zespołu Weekend, który może liczyć na 520 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5jej3y

Podziel się opinią

Share
d5jej3y
d5jej3y
Więcej tematów