Trwa ładowanie...

Fundusz Odbudowy. Joachim Brudziński: Grodzki i politycy PO bredzą

Ratyfikowany przez Sejm unijny Fundusz Odbudowy trafi do Senatu. Marszałek izby zapowiedział, że "Senat będzie ustawę modyfikować". - Ten kabotyński i rezonerski ton Tomasza Grodzkiego jest niebezpieczny - ocenił wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

Share
Fundusz Odbudowy. Europoseł PiS Joachim Brudziński
Fundusz Odbudowy. Europoseł PiS Joachim BrudzińskiŹródło: East News, fot: Grzegorz Banaszak
d35l4lr

Senat jeszcze w maju zajmie się ustawą ratyfikujący unijny Fundusz Odbudowy. - Zadaniem Senatu będzie tak zmodyfikować ustawę ratyfikacyjną, by stworzyć zabezpieczenia, które spowodują, że te pieniądze dostanie każda gmina, a nie ulubieńcy, faworyci partii rządzącej - mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Grodzki. Jego słowa skrytykował w RMF FM Joachim Brudziński.

- Ten kabotyński i rezonerski ton Tomasza Grodzkiego jest niebezpieczny Senat zgodnie z prawem może przyjąć ustawę lub ją odrzucić. A Grodzki i inni politycy PO bredzą, nie będzie zgłaszania żadnych poprawek - mówił wiceprezes PiS. Europoseł dodał, że jeśli Senat ustawę odrzuci, to będzie to kolejny dowód na to, że "totalna opozycja jest oderwana totalnie od rzeczywistości".

Mimo to Prawo i Sprawiedliwość nie może być pewne wyniku w izbie wyższej parlamentu - partia Jarosława Kaczyńskiego nie ma w niej większości, dodatkowo ugrupowanie ma problem we własnych strukturach. Senator PiS Jan Maria Jackowski zapowiedział, że Funduszu Odbudowy nie poprze. - Zostawię na boku jego wypowiedź, ale Jackowski w tej swojej nadpobudliwości medialnej sięga kabaretowych stanów - skomentował Brudziński.

d35l4lr

Wiceprezes PiS podczas radiowego wywiadu musiał się także zmierzyć z trudnym pytaniem o przyszłość Zjednoczonej Prawicy, biorąc pod uwagę, że koalicyjna Solidarna Polska była "przeciw" Funduszowi Odbudowy. - Zbigniew Ziobro i jego politycy są w tym stanowisku konsekwentni i wiarygodni - zapewniał Brudziński. Zapytany o kary za złamanie dyscypliny klubowej odparł, że "PiS ma wystarczająco wrogów na zewnątrz, żeby teraz podgrzewać atmosferę u siebie".

"Ziobro upokorzony". Bartłomiej Sienkiewicz nie ma wątpliwości

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35l4lr

Podziel się opinią

Share
d35l4lr
d35l4lr
Więcej tematów