Trwa ładowanie...
d22sue4

FSB zatrzymała 10-osobową grupę przygotowującą zamachy w Moskwie i Petersburgu

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w sobotę o udaremnieniu działalności międzynarodowej grupy terrorystycznej, składającej się z imigrantów z państw Azji Środkowej, planującej akcje terrorystyczne w Moskwie i Petersburgu .

d22sue4
d22sue4

"W efekcie przeprowadzonej 12 listopada operacji w Moskwie i Petersburgu zatrzymano 10 terrorystów i wykryto u nich cztery urządzenia wybuchowe o dużej mocy" - głosi komunikat FSB.

Dodano, że dochodzenie prowadzono we współpracy z MSW i służb bezpieczeństwa Tadżykistanu i Kirgistanu.

"Zatrzymani przyznali się do kontaktów z przywódcami zakazanej w Rosji międzynarodowej organizacji Państwo Islamskie działającej na Bliskim Wschodzie, określili cel ataków terrorystycznych i ujawnili listę wspólników na terytorium Rosyjskiej Federacji jak i za granicą" - czytamy w komunikacie.

Operacja sił zbrojnych Rosji w Syrii przeciwko Państwu Islamskiemu trwa od września 2015 r. W marcu 2016 roku w związku z wypełnieniem zadań bojowych rozpoczęto wycofywanie części lotnictwa, ale Rosja nadal utrzymuje część śmigłowców i samolotów w Syrii w ramach operacji antyterrorystycznej.

oprac. M.Jaworska

d22sue4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22sue4
Więcej tematów