Trwa ładowanie...
d3ex5la
d3ex5la

Frekwencja w referendum. Częstochowa: w jednej komisji nie zgłosiła się żadna osoba

- Z protokołów pani komisarz z Częstochowy wynika, że w jednej komisji obwodowej nie zgłosiła się żadna osoba - poinformował zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ex5la

Z cząstkowych danych wynika, że frekwencja w referendum wyniosła 7,48 proc. Dostępne dane obejmują 33 z 51 okręgów. Jak poinformował Marciniak, informacji nie ma z województwa świętokrzyskiego. Pozostałe komisje kończą pracę lub już zgłaszają zamiar wyjazdu do Warszawy.

Wiadomo już, że najwyższa frekwencja była w gminie Powidz w Wielkopolsce i wyniosła 14,5 procent, najniższa będzie prawdopodobnie w woj. śląskim. W jednej z komisji obwodowych zaś, głosować nie przyszedł nikt - wynika z protokołów komisarz z Częstochowy.

Marciniak pytany, czy frekwencja może się jeszcze wyraźnie zmienić po dostarczeniu wszystkich protokołów, zaznaczył, że obecnie brakuje jeszcze 18 protokołów. - Czyli 2/3 za nami, ale sądzę, że w sposób znaczący procent głosujących nie ulegnie zmianie - powiedział.

d3ex5la

Niewykluczone zatem, że ostateczne oficjalne wyniki głosowania w niedzielnym referendum zostaną podane przed godz. 18 - poinformowała PKW.

Niską frekwencję w referendum komentowali na antenie TVN24 przewodniczący obwodowych komisji wyborczych. - Od kiedy pracuję w komisji, z taką frekwencją się nie spotkałam - powiedziała po zakończeniu głosowania przewodnicząca Obwodowej Komisji nr 36 w Białymstoku, gdzie frekwencja wyniosła 7,8 proc.

3 pytania w referendum

W niedzielnym referendum, zarządzonym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za zgodą Senatu, Polacy odpowiadali na trzy pytania.

d3ex5la

Według tych cząstkowych danych na pytanie "czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu" "tak" odpowiedziało 79,88 proc głosujących.

Pozytywnej odpowiedzi na pytanie "czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa"udzieliło 16,44 proc.

"Tak" na pytanie "czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika" odpowiedziało 94,22 proc. uczestniczących w referendum.

d3ex5la

Podziel się opinią

Share
d3ex5la
d3ex5la
Więcej tematów