Trwa ładowanie...
d1v469k

Frasyniuk zaskarży zachowanie policji podczas miesięcznicy? "Rozważam to"

Politycy złamali prawo konstytucyjne stawiając policjantów przeciw demonstrującym - powiedział Władysław Frasyniuk. Były opozycjonista powiedział, że rozważa możliwość zaskarżenia działań policjantów podczas miesięcznicy smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas miesięcznicy doszło do szarpaniny, policja wyniosła Frasyniuka
Podczas miesięcznicy doszło do szarpaniny, policja wyniosła Frasyniuka (PAP, Fot: Jan Nicholas)
d1v469k

- Wobec nas, demonstrantów, bezprawnie użyto siły. W państwie demokratycznym każdy ma prawo manifestowania swoich poglądów, jeśli nie są nazistowskie lub komunistyczne - podkreślił były opozycjonista, który - jak sam przypomniał - w PRL-owskich więzieniach spędził cztery lata.

Frasyniuk opowiadał o jednym z policjantów, który był "w grupie przetrzymującej go dwie godziny na podwórku". - Należał do tych agresywnych, nie mam jednak do niego pretensji. On mnie przeprosił, powiedział, że jest absolwentem historii, ale mnie po prostu nie poznał - powiedział Władysław Frasyniuk w "Faktach po Faktach" TVN24. Dodał jednak, że "policja stanęła na Krakowskim Przedmieściu w sprzeczności z prawem, a w sprawie Frasyniuka nawet połowa członków PiS nie wierzy Kaczyńskiemu".

Zobacz też: Kim jest Władysław Frasyniuk?

- Nie pamiętam takiej sytuacji, by Macierewicz stanął naprzeciwko ZOMO. Jego tchórzostwo jest znane, zbiegł też z miejsca katastrofy smoleńskiej. Kaczyński i Macierewicz to są ludzie, którzy wysługują się Putinowi. Paweł Kasprzak z Obywateli RP powiedział do ludzi: nie mówcie na policję ZOMO, bo to nie jest ZOMO - w ten sposób były opozycjonista odpowiedział na komentarz szefa MON, że "Frasyniuk stanął tam, gdzie ZOMO". - Próba uniemożliwienia uczczenia pamięci tych, którzy zginęli w dramacie smoleńskim, jest czymś barbarzyńskim, to zachowanie sowieckie - powiedział Antoni Macierewicz.

d1v469k

Frasyniuk nie przebierał w słowach zapraszając na kontrmiesięcznicę 2 czerwca razem z Pawłem Kasprzakiem z Obywateli RP. - Nie dajmy sobie wmówić, ze to jest miesięcznica, gdzie modlą się i pamietają o tych, co zginęli w katastrofie smoleńskiej. To przygotowania do wojny krzyżowej, nienawiść, agresja i chamstwo - mówił.

d1v469k

Podziel się opinią

Share
d1v469k
d1v469k
Więcej tematów