Trwa ładowanie...

Frasyniuk: wielu Polaków podpisałoby się pod listem człowieka, który podpalił się pod PKiN

Apeluję do mediów, aby pokazały list tego człowieka, który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki - powiedział Władysław Frasyniuk. Według byłego opozycjonisty z czasów PRL, "ta ofiara nie może pójść na marne".
Share
Władysław Frasyniuk o incydencie w Warszawie
Władysław Frasyniuk o incydencie w WarszawieŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d2o9swy

W czwartek około godz. 17 przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podpalił się 54-letni mężczyzna.

Chwilę przed zajściem mężczyzna rozdawał ulotki, w których w 15 punktach wyjaśniał, czemu protestuje przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości. Desperat pisał m.in., że pod rządami PiS ograniczane są prawa obywatelskie, łamane są zasady demokracji, Konstytucja, podważane są autorytety takie jak Lech Wałęsa i byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego.

Władysław Frasyniuk w TOK FM mówił, że przeczytał list pozostawiony przez mężczyznę. Jego zdaniem był to "bardzo racjonalny list".

d2o9swy

- Apeluję do mediów, aby pokazały list tego człowieka, który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki. Ta ofiara nie może iść na marne - podkreślił.

Były opozycjonista przekonywał, że mężczyzna, który podpalił się pod PKiN "zrobił to w naszym imieniu". - Wielu Polaków podpisałoby się pod tym listem - dodał Frasyniuk.

Źródło: TOK FM

d2o9swy

Podziel się opinią

Share
d2o9swy
d2o9swy
Więcej tematów