Trwa ładowanie...

Frans Timmermans ostrzega Polskę. Unia Europejska może się rozpaść

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans uważa, że spór z Polską o praworządność jest częścią szerszego zjawiska w Europie. A jeśli sytuacja będzie się tak rozwijać to może dojść do rozpadu UE na mniejsze bloki państw.

Share
Frans Timmermans ostrzega Polskę. Unia Europejska może się rozpaść
Źródło: PAP, Fot: Patrick Seeger
d1fa3yo

- Nic nie jest już oczywiste; ani demokracja, ani szacunek dla praw człowieka, ani trójpodział władzy – mówił Frans Timmermans w wywiadzie w "Financial Times". I dodał, że myślano o tych wartościach jako nienaruszalnych.

Wiceszef KE przyznał, że zastanawiał się, czy rozszerzenie UE w 2004 r. nie było błędem. Jednak po rozmowach z wieloma osobami z tzw. nowej UE doszedł do wniosku, że społeczeństwo w tych krajach jest przywiązane do UE, mimo że działania polityków tego nie potwierdzają.

d1fa3yo

Frans Timmermans ocenił, że Jarosław Kaczyński i PiS nie przejął się dotychczasowymi działaniami KE. Jednak w jego ocenie lepszym od nałożenia sankcji, będzie dalsze domaganie się zmian od polskiego rządu. Dodał też, że wiele państw UE jest zaniepokojonych sytuacją w Polsce i nie akceptuje argumentacji, że spór KE z Polski to tak naprawdę spór Polski z Timmermansem.

Zobacz także: Żakowski: Tusk nie ma szans na wygraną. Wybory nie będą uczciwe

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1fa3yo

Podziel się opinią

Share
d1fa3yo
d1fa3yo
Więcej tematów