Trwa ładowanie...
d7pyp6s

Frans Timmermans ostrzega Polskę. Unia Europejska może się rozpaść

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans uważa, że spór z Polską o praworządność jest częścią szerszego zjawiska w Europie. A jeśli sytuacja będzie się tak rozwijać to może dojść do rozpadu UE na mniejsze bloki państw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frans Timmermans stwierdził, że wiele państw UE nie podziela polskiej argumentacji
Frans Timmermans stwierdził, że wiele państw UE nie podziela polskiej argumentacji (PAP, Fot: Patrick Seeger)
d7pyp6s

- Nic nie jest już oczywiste; ani demokracja, ani szacunek dla praw człowieka, ani trójpodział władzy – mówił Frans Timmermans w wywiadzie w "Financial Times". I dodał, że myślano o tych wartościach jako nienaruszalnych.

Wiceszef KE przyznał, że zastanawiał się, czy rozszerzenie UE w 2004 r. nie było błędem. Jednak po rozmowach z wieloma osobami z tzw. nowej UE doszedł do wniosku, że społeczeństwo w tych krajach jest przywiązane do UE, mimo że działania polityków tego nie potwierdzają.

Frans Timmermans ocenił, że Jarosław Kaczyński i PiS nie przejął się dotychczasowymi działaniami KE. Jednak w jego ocenie lepszym od nałożenia sankcji, będzie dalsze domaganie się zmian od polskiego rządu. Dodał też, że wiele państw UE jest zaniepokojonych sytuacją w Polsce i nie akceptuje argumentacji, że spór KE z Polski to tak naprawdę spór Polski z Timmermansem.

d7pyp6s

* Zobacz także: Żakowski: Tusk nie ma szans na wygraną. Wybory nie będą uczciwe *

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d7pyp6s

Podziel się opinią

Share

d7pyp6s

d7pyp6s
Więcej tematów