Trwa ładowanie...
d2jsds5

Francuzi mają dość imigrantów. Nowy sondaż

Aż 64 proc. Francuzów nie chce przyjmować kolejnych imigrantów. Z najnowszego sondażu dla periodyku "Journal du Dimanche" wynika, że obywatele Francji obwiniają ich o m.in. obniżenie bezpieczeństwa i naruszenie zasady laickości kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imigranci nie mają ostatnio dobrej prasy we Francji
Imigranci nie mają ostatnio dobrej prasy we Francji (PAP/Abaca)
d2jsds5

We Francji od wielu dni trwają zamieszki. Płonące samochody, rozbite witryny sklepów i zniszczone wraz z infrastrukturą ulice to obraz Paryża z ostatnich dni. Sytuacja jest na tyle poważna, że rząd kraju rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Ale Emmanuel Macron ma na głowie więcej problemów. Społeczeństwo właśnie wyraziło niezadowolenie związane z napływającymi do kraju imigrantami. Z sondażu opublikowanego w tygodniku "Journal du Dimanche" wynika, że według 58 proc. ankietowanych imigracja ma dla kraju negatywne skutki.

d2jsds5
WP.PL
Podziel się

Według 66 proc. osób jej efekt to obniżenie bezpieczeństwa, zdaniem 58 proc. przekłada się to na poczucie tożsamości narodowej, a 55 proc. badanych twierdzi, że ma negatywny wpływ na przyszłość państwa. Francuzi uważają także, że imigracja negatywnie wpływa na wzrost gospodarczy kraju (54 proc.), a imigranci ekonomiczni powinni być wybierani w zależności od potrzeb kraju (60 proc.).

Ale migranci, którzy są w niebezpieczeństwie, powinni zostać przyjęci zdaniem 61 proc. osób. Natomiast 63 proc. uczestników badania uznało, że by zapobiec masowości zjawiska, należy unieważnić układ z Schengen, czyli de facto wznowić kontrole na granicach wewnętrznych w UE.

d2jsds5

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Źródło: lejdd.fr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jsds5

Podziel się opinią

Share

d2jsds5

d2jsds5
d2jsds5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów