Trwa ładowanie...

Francuzi mają dość imigrantów. Nowy sondaż

Aż 64 proc. Francuzów nie chce przyjmować kolejnych imigrantów. Z najnowszego sondażu dla periodyku "Journal du Dimanche" wynika, że obywatele Francji obwiniają ich o m.in. obniżenie bezpieczeństwa i naruszenie zasady laickości kraju.

Francuzi mają dość imigrantów. Nowy sondażŹródło: PAP/Abaca
d2rhby3
d2rhby3

We Francji od wielu dni trwają zamieszki. Płonące samochody, rozbite witryny sklepów i zniszczone wraz z infrastrukturą ulice to obraz Paryża z ostatnich dni. Sytuacja jest na tyle poważna, że rząd kraju rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Ale Emmanuel Macron ma na głowie więcej problemów. Społeczeństwo właśnie wyraziło niezadowolenie związane z napływającymi do kraju imigrantami. Z sondażu opublikowanego w tygodniku "Journal du Dimanche" wynika, że według 58 proc. ankietowanych imigracja ma dla kraju negatywne skutki.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Według 66 proc. osób jej efekt to obniżenie bezpieczeństwa, zdaniem 58 proc. przekłada się to na poczucie tożsamości narodowej, a 55 proc. badanych twierdzi, że ma negatywny wpływ na przyszłość państwa. Francuzi uważają także, że imigracja negatywnie wpływa na wzrost gospodarczy kraju (54 proc.), a imigranci ekonomiczni powinni być wybierani w zależności od potrzeb kraju (60 proc.).

Ale migranci, którzy są w niebezpieczeństwie, powinni zostać przyjęci zdaniem 61 proc. osób. Natomiast 63 proc. uczestników badania uznało, że by zapobiec masowości zjawiska, należy unieważnić układ z Schengen, czyli de facto wznowić kontrole na granicach wewnętrznych w UE.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Źródło: lejdd.fr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rhby3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rhby3
Więcej tematów