Trwa ładowanie...

Francois Hollande żartuje: pan Tusk nauczy się też francuskiego

Donald Tusk, nowowybrany przewodniczący Rady Europejskiej, obiecuje, że do grudnia podszkoli się w angielskim. W Brukseli premier odpowiadał na pytania w tej sprawie zagranicznych korespondentów. Słabą znajomość języków obcych wytykała mu prasa brytyjska i francuska. Prezydent Francji Francois Hollande stwierdził żartem, że "pan Tusk w ciągu trzech miesięcy nauczy się także francuskiego".

Share
Francois Hollande żartuje: pan Tusk nauczy się też francuskiego
Źródło: AFP, Fot: Georges Gobet
d28mkux

Sprawa tak bardzo zabolała Francuzów, że pytali o to nawet swojego prezydenta na konferencji prasowej. - To pierwszy tego typu przypadek w Unii, że osoba na stanowisku nie zna podstawowych języków. Pan Tusk obiecał, że nauczy się angielskiego, o francuskim nie wspomniał, Czy rola francuskiego nie jest pomniejszana w ten sposób? - pytał jeden z dziennikarzy.

Prezydent Francji Francois Hollande obrócił pytanie w żart i powiedział, że cieszy się z obecności tłumaczy i gwarancji ich zatrudnienia i dodał. - Pan Tusk obiecał, że będzie się uczył innych języków i w ciągu trzech miesięcy nauczy się także francuskiego - powiedział prezydent. Wcześniej Donald Tusk zapewnił, że podszkoli się w angielskim i bawił się przy tym słowami - "I will polish my English" - czyli podszlifuję mój angielski.

Na pierwszej konferencji po wyborze Donald Tusk mówił po polsku, obiecał, że na grudniowej będzie już mówił po angielsku.

d28mkux

Podziel się opinią

Share
d28mkux
d28mkux
Więcej tematów