Trwa ładowanie...
d15rvfb

Francja zawiesiła transport towarów z Jemenu

Francja zawiesiła transport lotniczy towarów pochodzących z Jemenu, skąd wysłano dwie przesyłki zawierające materiały wybuchowe - podała francuska Naczelna Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGAC).

d15rvfb
d15rvfb

"W wyniku znalezienia w dwóch samolotach transportowych podejrzanych przesyłek pochodzących z Jemenu i po wystosowaniu międzynarodowego ostrzeżenia przez amerykańskie władze" DGAC wezwało "wszystkie firmy lotnicze do zawieszenia transportu lotniczego towarów pochodzących z Jemenu".

W komunikacie DGAC podało, że konsultuje się z "europejskimi ministerstwami transportu, by wspólnie ocenić sytuację". Jeśli będzie to konieczne, podobne środki miałyby przyjąć również inne kraje.

Władze jemeńskie zamknęły biura firm UPS i FedEx w stołecznej Sanie. Dzień wcześniej w lecących z Jemenu do USA samolotach cargo tych firm znaleziono materiały wybuchowe przygotowane do zdetonowania. Podejrzane paczki przechwycono podczas międzylądowania w Wielkiej Brytanii i w Dubaju. Paczki były wysłane z Jemenu do żydowskich instytucji religijnych w USA.

d15rvfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15rvfb
Więcej tematów