WP

Francja. Nuncjusz miał dotykać młodego urzędnika. Ruszyło śledztwo

Ambasador Stolicy Apostolskiej we Francji Luigi Ventura miał molestować młodego urzędnika. Mężczyzna zeznał, że kardynał "dotykał jego pośladków". W Paryżu otwarte zostało wstępne śledztwo w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Emmanuel Macron i nuncjusz Luigi Ventura
Prezydent Emmanuel Macron i nuncjusz Luigi Ventura (East News)
WP

Szef watykańskiej dyplomacji we Francji piastuje stanowisko już od 10 lat. Śledztwo dotyczy wydarzeń z 17 stycznia, kiedy mer Paryża Anne Hidalgo wygłaszała przemówienie. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję sześć dni później. Mężczyzna, który podczas uroczystości zajmował się Venturą powiedział śledczym, że "kilka razy poczuł rękę kardynała" na swoich pośladkach.

Urzędnik podkreśla, że nuncjusz apostolski w Paryżu dotykał go "powtarzalnie i w sposób nachalny". Jak donosi Agencja Reutera, w tej sprawie otwarto wstępne śledztwo. Watykan nie skomentował całego zajścia.

WP

We Francji toczy się również proces arcybiskupa Lyonu Philippe'a Barbarina oskarżonego o zaniechania związane z doniesieniami o molestowaniu harcerzy. Tego czynu miał się dopuścić jeden z duchownych z jego diecezji. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 7 marca.

Zobacz także: Prezydencki minister o Wałęsie: postać tragiczna

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP