Trwa ładowanie...

Francja: minister spraw wewnętrzny mobilizuje rezerwistów

• Francuski minister spraw wewnętrznych zapowiedział wzmocnienie stanu liczebnego oddziałów wojska ze względu na utrzymujące się zagrożenie terrorystyczne
• Wspólnie z szefem francuskiego resortu obrony zaapelował do społeczeństwa, by jak najwięcej osób wstępowało do jednostek rezerwistów

Francja: minister spraw wewnętrzny mobilizuje rezerwistówŹródło: AFP
d3li2fm
d3li2fm

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve zapowiedział, że na terytorium całej Francji będzie rozlokowanych dodatkowo 10 tysięcy żołnierzy. Obecnie bezpieczeństwa pilnuje sto tysięcy osób - ponad połowa to policjanci, oprócz nich jest trzydzieści tysięcy żandarmów. Pozostali to wojsko. Przed nimi dwie podstawowe misje - kontrola granic i zabezpieczenie zaplanowanych na lato festiwali i innych imprez kulturalnych z udziałem tłumów widzów.

Minister zaapelował o przyłączanie się do jednostek rezerwistów - przede wszystkim operacyjnych. We Francji są dwie kategorie rezerwistów: policji, wojska i żandarmerii - czyli właśnie rezerwiści operacyjni, których jest teraz około dwunastu tysięcy, oraz tak zwani rezerwiści cywilni - odciążający służby porządkowe w pracy administracyjnej i odgrywający rolę łącznika między nimi a społeczeństwem.

Rezerwistą może zostać każdy, kto skończył siedemnaście lat i nie był karany, ma obywatelstwo francuskie i jest sprawny fizycznie. Limit wieku ustalono na 35 lat dla piechoty i 30 lat dla lotnictwa. Rezerwiści przechodzą ćwiczenia w posługiwaniu się bronią.

d3li2fm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3li2fm
Więcej tematów