Trwa ładowanie...
d30h5ir

Francja: inauguracja Salonu Książki

Wiele tysięcy gości oczekiwanych jest w sobotę na Międzynarodowym Salonie Książki w Paryżu. Paryska impreza cieszy się we Francji dużym powodzeniem. Przed pawilonami zaparkowane są rzędy autokarów, które przywożą młodzież z całego kraju, a francuskie koleje proponują 25% zniżki plus bilet wstępu na salon.

d30h5ir
d30h5ir

Czwartkowa inauguracja Salonu odbyła się w atmosferze skandalu dyplomatycznego.

Francuska minister kultury Catherine Tasca oświadczyła, że nie życzy sobie, by w trakcie inauguracji Salonu towarzyszył jej premier Włoch Silvio Berlusconi. Francuska minister kultury tłumaczyła, że nie akceptuje postępowania włoskiego premiera w kwestii kultury.

Do tradycji Paryskiego Salonu Książki należy uczestnictwo w inauguracji szefa rządu państwa, które jest gościem honorowym. Berlusconi do Paryża nie przyjechał tłumacząc się ważnymi sprawami państwowymi.

Otwarciu salonu towarzyszyły manifestacje przeciwko Silvio Berlusconiemu. Francuskie ministerstwa spraw zagranicznych i kultury wyraziły ubolewanie z tego powodu. Włoska delegacja opuściła jednak Paryż odwołując swój udział w oficjalnych, zaplanowanych wcześniej spotkaniach. (iza)

d30h5ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30h5ir
Więcej tematów