Trwa ładowanie...
d4h7h32

Francja apeluje o "skrupulatne poszanowanie" reguł Schengen

Francja wzywa do "skrupulatnego poszanowania przez każdy kraj Unii Europejskiej reguł Schengen" - oświadczył w niedzielę jej minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve po rozmowie ze swym niemieckim odpowiednikiem Thomasem de Maiziere.
Share
Francja apeluje o "skrupulatne poszanowanie" reguł Schengen
Źródło: Pajmfilm, Fot: MARTIAL TREZZINI
d4h7h32

Francuskie MSW podkreśla w komunikacie, iż "należy uszanować fakt", że Niemcy postanowiły ustanowić czasowo kontrolę na swych granicach, "ale bez ich zamykania".

Jak głosi komunikat, rozmowa pozwoliła "wyjaśnić wspólne stanowisko francusko-niemieckie" przed poniedziałkowym spotkaniem ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości 28 krajów, które będzie poświęcone kryzysowi migracyjnemu.

W chwili gdy Niemcy postanowiły wprowadzić tymczasowo kontrole na swych granicach, Monachium zapełniały tysiące imigrantów - podkreśla agencja AFP.

d4h7h32

W niedzielę na temat kryzysu imigracyjnego rozmawiali ze sobą również prezydent Francois Hollande i kanclerz Angela Merkel. Dokonali oni "wspólnej analizy sytuacji", jak informuje otoczenie Hollande'a.

Komisja Europejska stoi na stanowisku, że zgodnie z postanowieniami porozumienia z Schengen, które wprowadza swobodne poruszanie się w granicach Unii Europejskiej, chwilowe przywrócenie kontroli granicznych między państwami stanowi "wyjątkową możliwość ściśle przewidzianą i regulowaną" w sytuacjach kryzysowych.

Zobacz także: Niemiecki rząd wprowadza kontrolę na granicy z Austrią

d4h7h32

Podziel się opinią

Share
d4h7h32
d4h7h32
Więcej tematów