Francja. 1600 osób ewakuowanych z powodu ulewy. Woda porywa nawet samochody

Niebezpiecznie zrobiło się we Francji w regionie Owernia-Rodan-Alpy. 1600 osób ewakuowano z zalanych terenów. Na południu kraju niewielkie strumyki zamieniły się w rwące potoki. Strumienie wody porywają nawet samochody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulewa we Francji porywa samochody
Ulewa we Francji porywa samochody (Twitter, Fot: Le Dauphiné 26-07)
WP

Na południu Francji w regionie Owernia-Rodan-Alpy szeleje ulewa. Zalane są szczegółnie departamenty Ardeche, Drome i Gard u ujścia rzeki Rodan. W internecie pojawiły się nagrania, na których widać jak rwące strumienie wody porywają nawet samochody.

google maps
Podziel się
WP

Zalany regoion Gard we Francji

Jest naprawdę niebezpiecznie. Najmocniej ucierpiał region Gard, gdzie 119 dzieci, w tym wielu z Niemiec, zostało ewakuowanych ze swojego kempingu w Saint-Julien-de-Peyrolas, powiedział minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.

Funkcjonariusze policji poinformowali, że zaginął 70-letni Niemiec, który biwakował na zalanych obecnie terenach. Wcześniej, jak wynikało z ustaleń mógł ukryć się w samochodzie przed ulewą. Jednak jego pojazd znaleziono pusty w rzece.

WP

Dzieci po ulewach z hipoterimą

Czwórka dzieci z Niemiec, które były uczestnikami kolonii na obozowisku w Saint-Julien-de-Peyrolas, trafiła do szpitala na hospitalizację z powodu doznanej hipotermii. Były wśród 10 osób, które zostały wysłane na leczenie z powodu wyziębienia organizmu oraz drobnych uszkodzeń ciała.

WP

400 funkcjonariuszy walczy z powodziami

Do akcji ratowniczej w w całym regionie Owernia-Rodan-Alpy włączyło się 400 strażaków. policjantów i żandarmów. Liczne drogi wciąż są odcięte od miast i mniejszych miejscowości.

Sytuacja jest krytyczna. Służby ostrzegają, że ulewy szybko się we Francji nie skończą. W związku z zagrażającymi powodziami policja wzywa ludzi, aby byli czujni.

WP

Źródło: cbc.ca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP