Trwa ładowanie...
d4knrs6

Franciszek zwrócił się do Polaków. "Można przezwyciężyć gniew i ocalić przyjaźń"

Cichość, o której mówimy dzisiaj, może zapanować w sercu i przezwyciężyć gniew - tak do m.in. Polaków zwrócił się papież Franciszek. Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na audiencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (East News)
d4knrs6

Franciszek spotkał się z kilkoma tysiącami wiernych na audiencji w watykańskiej Auli Pawła VI. Papież analizował błogosławieństwo z Ewangelii świętego Mateusza. Chodzi o słowa: "Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię". Wyjaśnił, że słowo "cisi" dosłownie oznacza "słodki, grzeczny, łagodny, wolny od przemocy".

Zdaniem Ojca Świętego w obliczu konfliktu można poznać swoją prawdziwa naturę. Z kolei wspomniany "cichy" nie jest "tchórzem, który znajduje sobie pokrętną moralność, by trzymać się z dala od problemów". Przeciwnie - Franciszek twierdzi, że "jest uczniem Chrystusa, który broni swego pokoju, broni swojej relacji z Bogiem i Jego darów, strzegąc miłosierdzia, braterstwa, zaufania, nadziei".

Podczas spotkania obecni byli również Polacy, do których zwrócił się Franciszek. - Cichość, o której mówimy dzisiaj, może zapanować w sercu i przezwyciężyć gniew, ocalić przyjaźnie i odbudować relacje wystawione na próbę przez ambicje i ducha rywalizacji - tłumaczył duchowny.

d4knrs6

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. "Kawiarnia" Andrzeja Dudy? Krzysztof Gawkowski nie dowierza

- Pamiętajcie zawsze o zaproszeniu Pana Jezusa: "uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych" - dodał Franciszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4knrs6

Podziel się opinią

Share
d4knrs6
d4knrs6
Więcej tematów