Trwa ładowanie...
d3199dg

"Fotografia prasowa XX wieku" w Zachęcie

W warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Zachęta od środy można oglądać wystawę "Fotografia prasowa XX wieku". Wystawa została zorganizowana z okazji 10-lecia fotografii "Super Expressu" oraz współpracy gazety z Hulton Archive, jednym z największych archiwów fotografii prasowej na świecie.

d3199dg
d3199dg

W Zachęcie będzie można obejrzeć najciekawsze zdjęcia, których autorami są fotoreporterzy współpracujący z agencją fotograficzną "SE", a także wybór fotografii prasowych z Hulton Archive, prezentujących historię XX wieku.

Nasza gazeta z natury swojej jest obrazkowa. W 'SE' zdjęcie może być tematem, jeśli samo opowiada historię. To nas odróżnia od większości innych gazet, gdzie do zdjęcia potrzeba długiej historii. U nas fotoreporterzy są pełnoprawnymi dziennikarzami - mówiła na wtorkowej konferencji prasowej poprzedzającej otwarcie wystawy Ewa Jarosławska, redaktor naczelny "SE". Jak twierdzą organizatorzy wystawy, nie wszystkie zdjęcia na wystawie dotyczą lekkich tematów, niektóre z nich prezentują drastyczne wydarzenia.

'SE' zaprosił mnie do współpracy przy przygotowaniu tej wystawy, ponieważ potrzebowano starszego człowieka, który nada jej perspektywę historyczną - żartował obecny na konferencji Hal Buell, jeden z najbardziej zasłużonych dla fotografii prasowej dziennikarzy. Buell przez 25 lat był dyrektorem agencji fotograficznej Associated Press. Obecnie jest m.in. przewodniczącym jury przyznającego nagrody fotograficzne Pulitzera. Wspólnie z Wojciechem Rzążewskim, szefem agencji fotograficznej "SE", jest kuratorem prezentowanej w Zachęcie wystawy.

Ekspozycję będzie można oglądać do 22 września. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. (mk)

d3199dg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3199dg
Więcej tematów