Trwa ładowanie...
df8s9l0
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Firma ochroniarska szkoli BOR. To legalne?

Zewnętrzna firma ochroniarska szkoli funkcjonariuszy BOR w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych - donosi "Nasz Dziennik". Wyjaśnień w sprawie "prywatyzacji" szkolenia służby ochraniającej najważniejsze osoby w państwie chcą posłowie z sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych. Z wyboru Konsalnetu będą tłumaczyć się minister Teresa Piotrowska i szef Biura Ochrony Rządu gen. Krzysztof Klimek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
df8s9l0

Chodzi o szkolenia operatorów aparatów rentgenowskich (RTG) w zakresie wykrywania przedmiotów niebezpiecznych podczas kontroli bagaży i osób.

- Firma Konsalnet została wyznaczona przez Urząd Lotnictwa Cywilnego jako jedyny licencjonowany ośrodek w Polsce, który prowadzi szkolenia z obsługi systemu firmy CASRA XRT - TUTOR 3. To specjalny system, który interpretuje obrazy z rentgenów. Nie mamy u siebie instruktorów od tego systemu - przyznaje rzecznik BOR mjr Dariusz Aleksandrowicz.

- Jestem przeciwnikiem tego typu rozwiązań. Służby mają szkolić się we własnych kręgach. Nie należy wprowadzać tutaj podmiotów zewnętrznych - mówi były szef BOR Andrzej Pawlikowski.

df8s9l0

Zobacz także: Tak wyposażony jest BOR

df8s9l0

Podziel się opinią

Share

df8s9l0

df8s9l0
Więcej tematów