Trwa ładowanie...

Finlandia: wypłacanie zasiłków rodzinnych może być zależne od zaszczepienia dziecka

Finlandia postanowiła zareagować na doniesienia z ostatnich dni o zachorowaniach na odrę i zapobiec ryzyku epidemii. Fińska minister nauki i szkolnictwa zapowiedziała, że wypłacanie zasiłków rodzinnych powinno być zależne od zaszczepienia dziecka.

Finlandia: wypłacanie zasiłków rodzinnych może być zależne od zaszczepienia dzieckaŹródło: 123RF
d4kjkvx
d4kjkvx

Finlandia: nie szczepisz dziecka – nie dostaniesz zasiłku

"Nieszczepienie dziecka nie jest sprawą prywatną" zapowiedziała fińska minister nauki i szkolnictwa Sanni Grahn-Laasonen. W kraju pojawiło się doniesienie o zachorowaniach na odrę. Aby zapobiec epidemii władze zaczynają rozważać przepis o ograniczeniu wypłacania świadczeń na dzieci lub innych zasiłków rodzinnych. Dopłaty finansowe będą mogły uzyskać tylko te rodziny, które zaszczepiły dzieci.

"Jeśli rodzice nie zaszczepią swoich dzieci, to nie powstanie odporność zbiorowa, która zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby i zarażeniom np. wśród małych dzieci, zanim jeszcze zdążą być zaszczepione" dodała Grahn-Laasonen. Minister ostrzega, że jeśli pokrycie szczepieniami obniży się – choroby zakaźne mogą powrócić. W Finlandii szczepionki są bezpłatne i finansowane z budżetu państwa. W Finlandii średnio 95 procent mieszkańców jest zaszczepionych. Uznaje się, że to jest to bezpieczny próg zapobiegający epidemii.

Finlandia: wykryto przypadek Odry

W ostatnich dniach na zachodzie Finlandii zdiagnozowano Odrę u niezaszczepionego dziecka w wieku wczesnoszkolnym. W regionie od kilku dni trwa akcja szczepień i podawane są szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce.

d4kjkvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kjkvx
Więcej tematów