Trwa ładowanie...
d19lomf

Finlandia: wypłacanie zasiłków rodzinnych może być zależne od zaszczepienia dziecka

Finlandia postanowiła zareagować na doniesienia z ostatnich dni o zachorowaniach na odrę i zapobiec ryzyku epidemii. Fińska minister nauki i szkolnictwa zapowiedziała, że wypłacanie zasiłków rodzinnych powinno być zależne od zaszczepienia dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finlandia: wypłacanie zasiłków rodzinnych może być zależne od zaszczepienia dziecka
Finlandia: wypłacanie zasiłków rodzinnych może być zależne od zaszczepienia dziecka (123RF)
d19lomf

Finlandia: nie szczepisz dziecka – nie dostaniesz zasiłku

"Nieszczepienie dziecka nie jest sprawą prywatną" zapowiedziała fińska minister nauki i szkolnictwa Sanni Grahn-Laasonen. W kraju pojawiło się doniesienie o zachorowaniach na odrę. Aby zapobiec epidemii władze zaczynają rozważać przepis o ograniczeniu wypłacania świadczeń na dzieci lub innych zasiłków rodzinnych. Dopłaty finansowe będą mogły uzyskać tylko te rodziny, które zaszczepiły dzieci.

"Jeśli rodzice nie zaszczepią swoich dzieci, to nie powstanie odporność zbiorowa, która zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby i zarażeniom np. wśród małych dzieci, zanim jeszcze zdążą być zaszczepione" dodała Grahn-Laasonen. Minister ostrzega, że jeśli pokrycie szczepieniami obniży się – choroby zakaźne mogą powrócić. W Finlandii szczepionki są bezpłatne i finansowane z budżetu państwa. W Finlandii średnio 95 procent mieszkańców jest zaszczepionych. Uznaje się, że to jest to bezpieczny próg zapobiegający epidemii.

Finlandia: wykryto przypadek Odry

W ostatnich dniach na zachodzie Finlandii zdiagnozowano Odrę u niezaszczepionego dziecka w wieku wczesnoszkolnym. W regionie od kilku dni trwa akcja szczepień i podawane są szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce.

d19lomf

Podziel się opinią

Share
d19lomf
d19lomf
Więcej tematów