Trwa ładowanie...
d1ij8kq

Finał Mistrzostw Piłki Nożnej z Pajacykiem

Na stadionie Legii w Warszawie, przed towarzyskim spotkaniem reprezentacji Polski i Estonii, rozegrano finałowy mecz pierwszych Mistrzostw Piłki Nożnej z Pajacykiem. Organizatorzy akcji - Polska Akcja Humanitarna i Polski Związek Piłki Nożnej zbierali pieniądze na dożywianie dzieci z rodzin najuboższych.

d1ij8kq
d1ij8kq

Akcja Pajacyk trwa od trzech lat. Szefowa fundacji Janina Ochojska powiedziała, że Polska Akcja Humanitarna chciała wykorzystać mistrzostwa świata w piłce nożnej dla wypromowania akcji.

Organizacja funduje obiady dla ponad 4 tys. dzieci z całej Polski. Zdaniem Ochojskiej jest to jednak kropla w morzu potrzeb. Według raportu rządowego 713 tys. powinno być dożywianych. Rządowych pieniędzy starcza dla 400 tys. Resztę trzeba dozbierać - dodała Ochojska.

W finałowym meczu spotkali się uczniowie gimnazjum ze Szczawy w województwie podkarpackim i ze szkoły w Baniach Mazurskich. W gimnazjum w Szczawie z pomocy fundacji korzysta 30 dzieci. Dyrektor szkoły - Danuta Mazur powiedziała, że potrzeby są znacznie większe, bo dla wielu dzieci obiad zakupiony przez PAH to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia.

Janina Ochojska apeluje do firm i osób prywatnych o pomoc. Można wpłacać pieniądze na konto fundacji albo klikać na brzuszek pajacyka na stronie internetowej www.pajacyk.pl. Każde kliknięcie to 5 groszy. (an)

d1ij8kq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ij8kq
Więcej tematów