Trwa ładowanie...
d19vkkq
d19vkkq

Filmy o Powstaniu Warszawskim z ?Tygodnikiem Powszechnym?

Do ukazującego się w środę wydania "Tygodnika Powszechnego" (Tygodnik Powszechny) dołączone zostaną dwa filmy na płytach DVD poruszające temat Powstania Warszawskiego: "Eksplozja ciszy" i "Czerniaków 1944".
Share
d19vkkq

Pierwszy z nich to dokument opowiadający historię oddziału AK zwanego Plutonem Głuchoniemych i jego udziału w konspiracji, a potem w Powstaniu. Autorką scenariusza i realizacji jest Katarzyna Rimpler, a producentem filmu - Wojciech Szumowski.

Drugi z filmów to z kolei fabularyzowana inscenizacja historyczna, która odbyła się w sierpniu ub. r. na ul. Wilanowskiej z udziałem dwustu osób z tzw. grup rekonstrukcyjnych, opowiadająca historię walk o tę warszawską dzielnicę podczas Powstania.

Obydwa filmy zostały wyprodukowane przez kanał Discovery TVN Historia. Płyta jest początkiem przygotowanej razem z tą stacją kolekcji dokumentów historycznych, które przy okazji różnych rocznic dołączane będą do "Tygodnika Powszechnego". Kolejna płyta ma zostać wydana w październiku na rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża.

Wydanie "Tygodnika Powszechnego" z filmami na DVD o Powstaniu ukaże się w normalniej cenie 4 zł i nakładzie wynoszącym ok. 50 tys. egz. Numeru nie wspiera kampania promocyjna w mediach.

d19vkkq

Podziel się opinią

Share
d19vkkq
d19vkkq
Więcej tematów