Trwa ładowanie...
d3482ie

Filipiny: wczoraj mężczyzna, dziś kobieta

Filipiński sąd orzekł w poniedziałek, że 35-latek Barry, który poddał się operacji zmiany płci, może występować oficjalnie jako kobieta. Wydał też pozwolenie na używanie przez transseksualistę nowego imienia - Esperanza.

d3482ie
d3482ie

Sędzia sądu okręgowego w Manili Antonio Eugenio stwierdził, że orzeczenie zostało wydane zgodnie z naturalnym prawem równości społecznej, odrzucającym wszelkie uprzedzenia. Podkreślił, że korzystny wyrok cieszy nie tylko Esperanzę, ale także jej rodzinę i narzeczonego.

Poniedziałkowa decyzja sądu jest drugą tego rodzaju na Filipinach. Poprzednio - sąd okręgowy w prowincji Bataan na północy kraju w 1996 r. postanowił, że pracownik naukowy jednego z uniwersytetów może przedstawiać się jako kobieta - oczywiście po operacji zmiany płci.

Barry przedstawił sądowi swój wniosek w styczniu tego roku. Argumentował w nim, że co prawda anatomicznie jest mężczyzną, ale jego zachowanie i odczucia psychiczne są typowo kobiece. W 1998 roku przeszedł w Japonii operację powiększenia piersi i rekonstrukcji genitaliów. Już jako Esperanza powiedział: Jestem niezmiernie szczęśliwy. Teraz jestem pełnoprawną kobietą, nikt nie uważa mnie za osobę drugiej kategorii.(kar)

d3482ie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3482ie
Więcej tematów