Trwa ładowanie...
ycipk-4adoto

Filipiny: osunęła się ziemia. Ofiary proszą o pomoc w SMS-ach

W czwartek na dwie wioski w Filipinach osunęła się ziemia. Zginęło co najmniej 21 osób, a kilkadziesiąt jest zaginionych. Trwa akcja ratownicza. Dowodem na życie zasypanych osób są wysyłane przez nich SMS-y z prośbą o pomoc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prace ratownicze trwają nieustannie: dzień i noc.
Prace ratownicze trwają nieustannie: dzień i noc. (East News)
ycipk-4adoto

Kilka dni przed osunięciem się ziemi w prowincji Cebu, przez Filipiny przeszedł tajfun, który przyniosł obfite deszcze. Był to główny powód zapadnięcia się ziemi, która zasypała domy wraz z mieszkańcami.

- To było jak trzęsienie ziemi, słychać było odgłosy drżenia, a potem potężny huk - relacjonowała agencji AP Cristita Villarba, jedna z mieszkanek zasypanej zwałami ziemi wsi, której udało się cało wyjść z kataklizmu.

Kobieta jest szczęśliwa, że jej rodzina nie ucierpiała, martwi się jednak o losy swoich sąsiadów. - Nasi sąsiedzi albo opłakują zmarłych albo krzyczą i błagają o pomoc. Ale domy pokrywa zbyt duża warstwa ziemi - relacjonuje kobieta.

ycipk-4adoto

Do tej pory ratownikom udało się wydobyć spod ziemi kilkanaście żywych osób. Szef regionalnej policji Roderick Gonzales twierdzi, że spod zakopanych domów, ludzie wciąż dają oznaki życia. Niektórzy z nich wysyłają nawet SMS-y z prośbami o pomoc.

Pomimo ciężkiej i nieustannej pracy ratowników, szanse na znalezienie żywych osób maleją z każdą godziną.

Źródło: RMF FM

ycipk-4adoto

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4adoto

ycipk-4adoto
ycipk-4adoto
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów