Trwa ładowanie...

Fijołek wygrywa wybory. Zdradził sposób na sukces

- Żeby wygrywać na poziomie 56 proc., jak udało się za sprawą rzeszowian, należy budować wyłącznie przekaz zakopywania podziałów i nierozgrzebywania różnic - powiedział po wygranych wyborach prezydenckich w Rzeszowie Konrad Fijołek. Samorządowiec przyznał także, jak wyglądały jego rozmowy z mieszkańcami.

Share
Fijołek wygrywa wybory. Zdradził sposób na sukces
Fijołek wygrywa wybory. Zdradził sposób na sukcesŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d2j0cft

- Muszę powiedzieć, że jedność, którą udało się w pokazać (...) wywołała w Rzeszowie niesamowity entuzjazm. Cieszyłam się znakomitymi, pięknymi gestami poparcia - przyznał w TVN24 Konrad Fijołek.

Samorządowiec stwierdził, że aby wygrywać, wystarczy posłuchać mieszkańców.

d2j0cft

- W sprawach ogólnopolskich ludzie nie zagłębiali się w szczegóły. Chcieli skończenia podziałów. Oczekiwali pozytywnego przekazu, który budowaliśmy - uśmiechniętego, uważnego polityka, który nie buduje narracji na podgrzewaniu sporów - stwierdził.

Zobacz też: Rzeszów. Konrad Fijołek dla WP po wynikach exit poll. Mówi o "wyraźnym sygnale"

Jego zdaniem, obywatele są już zmęczeni dzieleniem "na lepsze i gorsze sorty". Fijołek przyznał, że kwestie konkretnych postulatów programowych, odpowiedzi na kryzys klimatyczny czy budowania pomyślności gospodarczej, to dopiero drugi element.

d2j0cft

- Ten pierwszy związany jest z kulturą, autentycznością i jakością prowadzenia dialogu - sprecyzował.

"Połączona drużyna"

Fijołek przypomniał, że za jego kandydaturą stało "kilkanaście różnych organizacji", które koncentrowały się na wspólnym celu.

- Ludzie w tę połączoną drużynę, w ten przekaz, uwierzyli, bo było to autentyczne. To właśnie dało rezultat zyskania ludzi, którzy są pośrodku i są bardzo zmęczeni podziałem - dodał.

Jego zdaniem, wybory w Rzeszowie miały dwa wymiary. Pierwszym z nich był samorządowy, ale ważny był również kontekst ogólnopolski.

d2j0cft

- Dla mieszkańców Rzeszowa była to znakomita okazja, żeby poczuć, że ich miasto jest ważne, strategiczne w Polsce i dokładnie stąd wysłać ten sygnał, że rzeszowianie oczekują kończenia w Polsce sporów, a po drugie oczekują prawdziwej samorządności - powiedział Fijołek.

Nowy prezydent Rzeszowa dodał, że straszenie centralizacją i zabieranie samorządom pieniędzy to krok w kierunku przegrania przez obecnych rządzących przyszłych wyborów.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2j0cft

Podziel się opinią

Share
d2j0cft
d2j0cft
Więcej tematów