Trwa ładowanie...
dvw700y

Festiwal w Opolu będzie w TVP. Podpisano umowę

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Prezydent Opola podpisał umowę z TVP. Wcześniej pojawiła się informacja, że miasto negocjuje organizację festiwalu nie tylko z Telewizją Polską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes zarządu TVP Jacek Kurski i prezydent Opola podpisali umowę ws. Festiwalu w Opolu
Prezes zarządu TVP Jacek Kurski i prezydent Opola podpisali umowę ws. Festiwalu w Opolu (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dvw700y

- To wielka duma, że w tym szczególnym roku, 100-lecia odzyskania niepodległości, również Festiwal Polskiej piosenki będzie miał wyjątkową oprawę. Pokażemy historię polskiej piosenki i wkład Opola do polskiej kultury – powiedział na wspólnej konferencji z prezesem TVP Jackiem Kurskim prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Największą radość sprawia mi to, że Opole jest silna marką i pozostaje stolicą polskiej piosenki. (…) Mam nadzieję, że w tym roku pozytywnych emocji wokół festiwalu nie zabraknie - powiedział prezydent Opola. Tym samym nawiązał do odwołania zeszłorocznego festiwalu. Arkadiusz Wiśniewski podjął taką decyzję po serii rezygnacji z udziału w imprezie. Artyści zaczęli wycofywać się z festiwalu po doniesieniach o utworzeniu listy osób, które mają zakaz występowania.

Po odwołaniu 54. Festiwalu w Opolu, TVP zorganizowała razem z samorządem Kielc "Koncert Polskiej Piosenki". Ostatecznie 54. Festiwal w Opolu odbył się w mieście we wrześniu.

dvw700y

Zobacz też: Jacek Kurski o oglądalności Festiwalu w Opolu. "Pobiła wszelkie rekordy"

dvw700y

Podziel się opinią

Share

dvw700y

dvw700y
Więcej tematów