Trwa ładowanie...
d3ixhzf

Festiwal w Opolu odwołany!

54. edycja Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu się nie odbędzie. O odwołaniu imprezy zadecydował prezydent miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal w Opolu odwołany!
(PAP)
d3ixhzf

O odwołaniu festiwalu poinformował na swoim koncie na Twitterze Bartosz Machnik, doradca prezydenta ds. akademickich. Arkadiusz Wiśniewski podjął decyzję w wyniku serii rezygnacji z udziału w imprezie. Artyści zaczęli wycofywać się z festiwalu po plotce o utworzeniu czarnej listy wykonawców, którzy mają zakaz występowania.

Początkowo prezes TVP Jacek Kurski próbował załagodzić spór. Razem z Marylą Rodowicz, która w opolskim amfiteatrze miała obchodzić jubileusz 50-lecia pracy twórczej, zapewniali, że żadna czarna lista nie istnieje. Później sama artystka przekonywała, że wstawiła się za Kayah. Tym samym miała przyznać, że czarna lista jednak istnieje. Ostatecznie ze swojego udziału w 54. edycji imprezy zrezygnowała sama jubilatka.

Prezydent Opola wypowiedział umowę TVP na organizację festiwalu. Arkadiusz Wiśniewski zapowiadając możliwość podjęcia takiej decyzji mówił o niedotrzymaniu warunków umowy przez publiczną telewizję. Podejmując współpracę z nadawcą miały paść zapewnienia dotyczące udziału konkretnych artystów. Których ostatecznie albo wykluczono, albo sami zrezygnowali z występu.

d3ixhzf

Podziel się opinią

Share

d3ixhzf

d3ixhzf
Więcej tematów