Trwa ładowanie...

Festiwal Pol'and'Rock zakończony, a śmieci wciąż leżą. WOŚP wyjaśnia

Organizatorzy festiwalu Festiwal Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą zachęcali uczestników, żeby sami zadbali o czystość po zakończeniu imprezy. W Internecie pojawiły się pierwsze relacje i skargi, na pozostawione po festiwalu śmieci. Sprzątanie po imprezie zajmie miesiąc.
Share
Kostrzyn nad Odrą. Pol'and'Rock Festival zakończył się 3 sierpnia. Tony śmieci pozostały na terenie imprezy.
Kostrzyn nad Odrą. Pol'and'Rock Festival zakończył się 3 sierpnia. Tony śmieci pozostały na terenie imprezy.Źródło: East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER
d2w0wv0

Festiwal Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą zakończył się 3 sierpnia, ale na obozowisku wciąż zalegają śmieci. - Juras czeka na wichurę i deszcz, żeby posprzątały za niego - pisze zbulwersowany internauta i publikuje zdjęcia przedstawiające śmieciowe pobojowisko.

Festiwal Pol’and’Rock. Dla niektórych impreza jeszcze trwa

Urzędnicy z Kostrzyna nad Odrą potwierdzają, że problem śmieciowy nie został jeszcze załatwiony. Mało tego na terenach festiwalu wciąż jeszcze biwakują ostatni balangowicze.

d2w0wv0

- Wiemy, że współpracujące z WOŚP firmy sprzątające rozpoczęły już pracę. Śmieci jest jednak dużo, a teren ogromny. Co roku porządkowanie trwa około miesiąca - mówi Lucyna Banaszek z Urzędu Miasta Kostrzyna nad Odrą. Podkreśla, że organizator festiwalu ma czas na przekazanie wysprzątanego terenu do 9 września. - Na koniec kontrolujemy cały teren, zaglądamy pod każdy krzak, rów, zaułek terenu, czy nic tam nie zostało. Jak dotąd nie było problemów - dodaje.

WOŚP wyjaśnia. Sprzątanie trwa miesiąc

Co roku uczestnicy festiwalu Pol'and'Rock pozostawiają po sobie około 400 ton śmieci. W tym roku organizatorzy dodatkowo apelowali, aby imprezowicze sami zadbali o czystość. Podczas festiwalu rozdano kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci, utworzono punkty odbioru segregowanych opadów. Akcję nazwano "Zaraz Będzie Czysto".

- Tak, sprzątanie jeszcze trwa i trwać będzie, zgodnie z umowami, do końca miesiąca. Sporo do zrobienia jeszcze jest, ale sukcesywnie praca idzie do przodu - komentuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podkreśla, że co roku organizatorzy festiwalu borykają się ze skargami dotyczącymi pozostawiania śmieci. I co roku zgodnie z umową teren jest posprzątany.

Masz newsa , zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w0wv0

Podziel się opinią

Share
d2w0wv0
d2w0wv0
Więcej tematów