Trwa ładowanie...
d2rkd0i

Festiwal Ave Maria od piątku w Czeladzi

Turniej tenorów w kościele św. Stanisława otworzy w piątek w Czeladzi (woj. śląskie) XVI Festiwal Ave Maria. Wystąpią Victor Campos Leal, Tomasz Kuk, ks. Paweł Sobierajski i Łukasz Gaj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Ave Maria od piątku w Czeladzi
(Fotolia)
d2rkd0i

Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Swoje umiejętności zaprezentują m.in. w utworach Verdiego, Pucciniego, Gounoda i Moniuszki.

- Turniej tenorów to zawsze perełka festiwalu, gromadzi bardzo dużą publiczność, która wypełnia tę ogromną świątynię - powiedziała Wiesława Konopelska z Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Czeladzi.

Drugi dzień to koncert zespołu Servi Domini Cantores, czyli tria trzech tenorów, które tworzą: ks. Paweł Sobierajski, o. Rafał Kalinowski i ks. Zbigniew Madej. Koncert odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia". To zrewitalizowany obiekt elektrowni dawnej kopalni Saturn, która po ponad 100 latach pracy zakończyła wydobycie w 1996 r.

d2rkd0i

Szesnastą edycje festiwalu zakończy w niedzielę na rynku Starego Miasta koncert plenerowy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. prof. S. Hadyny, który zaprezentuje widowisko "Znasz li ten kraj".

Pierwsza edycja festiwalu Ave Maria odbyła się w 2000 r. - Przez te 16 lat zyskał sobie renomę daleko wykraczającą poza Zagłębie. Gościliśmy gwiazdy światowego formatu, festiwal co roku gromadzi kilkutysięczną publiczność - podkreśliła Wiesława Konopelska.

d2rkd0i

Podziel się opinią

Share
d2rkd0i
d2rkd0i
Więcej tematów