Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2021 w jednym terminie. Pomysł rządu wzbudza kontrowersje

Ferie zimowe 2021 mają trwać od 4 do 17 stycznia. Takie rozwiązanie zaproponował rząd, co wzbudza kontrowersje.
Share
Ferie zimowe 2021. Kiedy?
Ferie zimowe 2021. Kiedy?Źródło: pixabay.com
df2a239

Ferie zimowe 2021 w jednym terminie

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mają ograniczyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie. Obostrzenia dotyczą także szkół. Co najmniej do 23 grudnia obowiązywać będzie w nich nauka zdalna. Rząd zdecydował się na zmianę terminu ferii zimowych 2021. Kiedy będą ferie zimowe?

Zgodnie z pomysłem rządzących, miałyby one rozpocząć się zaraz po przerwie świąteczno-noworocznej. Tym samym ferie zimowe 2021 dla całej Polski rozpoczęłyby się 4 stycznia i potrwałyby do 17 stycznia. Wcześniej ferie zimowe dzielone były na cztery tury, by wydłużyć zimowy sezon turystyczny. Trwały od stycznia do końca lutego.

df2a239

- W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych.

Ferie zimowe 2021. Negatywne oceny

Pomysł już spotkał się z krytyką rodziców i branży turystycznej, która obawia się utraty dochodów. Zwłaszcza, że hotele mają mieć zakaz przyjmowania gości co najmniej do 17 stycznia. To ma ograniczyć podróże i przemieszczanie się w południowe regiony kraju, co mogłoby zagrozić transmisją koronawirusa i kolejnym wzrostem zakażeń.

Decyzja rządu ogłoszona na konferencji przez premiera Mateusza Morawieckiego to ogromny cios dla branży narciarskiej i turystycznej. W sobotę premier poinformował o skumulowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. Ferie zimowe 2021 będą zupełnie inne niż zwykle. Rząd zaapelował też o to, aby w tym czasie nie przemieszczać się i najlepiej pozostać we własnych domach.

df2a239

Przełomowy sondaż dla opozycji? Cezary Tomczyk komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df2a239

Podziel się opinią

Share
df2a239
df2a239
Więcej tematów