Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2021. To będzie wyjątkowy zimowy wypoczynek. Czy będzie można wyjechać na ferie?

Ferie zimowe 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Zgodnie z decyzją rządu trwać będą od 4 do 17 stycznia przyszłego roku. Czy będzie można wyjechać na ferie?

Share
Ferie zimowe 2021.
Ferie zimowe 2021.Źródło: Pixabay
d15gh6t

Ferie zimowe 2021. Kiedy początek ferii?

Przez pandemię koronawirusa ferie zimowe w 2021 roku będą inne niż poprzednio. W ostatnich latach odbywały się one przez kilka tygodni w styczniu i lutym. Polska dzielona była na kilka tur tak, by wydłużyć sezon turystyczny w górach. Jednak wprowadzone przez rząd obostrzenia sprawiły, że w przyszłym roku ferie zimowe rozpoczną się 4 stycznia i trwać będą do 17 stycznia.

Wcześniej trwać będzie przerwa świąteczna. Nauczanie zdalne trwać będzie do świąt Bożego Narodzenia, a później czeka nas przerwa od nauczania. Nie jest jeszcze przesądzone, że dzieci i młodzież do szkół wrócą 18 stycznia.

Ferie zimowe 2021. Czy można wyjechać na ferie?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że hotele do 17 stycznia będą miały zakaz przyjmowania gości. To ma ograniczyć przemieszczanie się do kurortów narciarskich i organizowanie wyjazdu na zimowy urlop. Warto dodać, że stoki narciarskie w Polsce w sezonie 2020/2021 będą otwarte.

d15gh6t

Czy będzie można wyjechać na ferie? Premier Mateusz Morawiecki podczas ogłaszania decyzji o wspólnym terminie ferii zimowych zaznaczył, że wyjazdy na ferie będą zakazane, a dzieci mają spędzić tę zimową przerwę w domach. Jest jednak szansa na organizację półkolonii.

Jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej dało zielone światło organizatorom półkolonii. Taka decyzja oznacza, że podczas ferii zimowych 2021 w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej.

Prestiżowe wyróżnienie dla Marty Lempart. Radosław Fogiel kpi: jeszcze Nobla brakuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15gh6t

Podziel się opinią

Share
d15gh6t
d15gh6t
Więcej tematów