Ferie już bez śniegu? Długoterminowa prognozy pogody

Śnieg w ferie? Możliwe, że zobaczą go już tylko osoby, które wybiorą się w góry, bo w najbliższe dni i tygodnie spodziewane jest ocieplenie
Śnieg w ferie? Możliwe, że zobaczą go już tylko osoby, które wybiorą się w góry, bo w najbliższe dni i tygodnie spodziewane jest ocieplenie
Źródło zdjęć: © PAP | Szymon Pulcyn
Paweł Buczkowski

20.01.2024 07:01

Po ociepleniu spodziewanym na przyszły tydzień w kolejnym tygodniu od 29 stycznia do 4 lutego może się nieco ochłodzić - wynika z prognoz długoterminowych. Wciąż nie będzie można się spodziewać powrotu ostrych mrozów i białej zimy.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL.

Po prawdziwie zimowym weekendzie w przyszłym tygodniu od 22 do 28 stycznia można się spodziewać dużego ocieplenia. Na zachodzie Polski temperatury wzrosną nawet do 10-12 st. C.

Ferie zimowe dla uczniów z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego zakończą się więc wiosennie. Nadchodzący tydzień to również początek ferii w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Biała zima już nie wróci?

Czy uczniowie z pozostałych województw mogą jeszcze liczyć na białą zimę? Prognozy długoterminowe nie dają wielkich nadziei.

Kolejny tydzień od 29 stycznia do 4 lutego ma być chłodniejszy niż najbliższy, ale ocieplenie wciąż będzie się utrzymywać na poziomie maksymalnych temperatur w graniach 4-6 st. C. Na zachodzie i północy Polski nawet temperatury minimalne będą dodatnie. W centrum kraju i na południu wartości wyniosą około 0 st. C. Tylko na wschodzie minimalne temperatury mogą być ujemne.

- To oznacza, że na zachodzie wiosenna aura nadal może się utrzymywać - mówi w rozmowie z WP Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW.

Na zachodzie możliwe są opady deszczu, a na wschodzie deszcz ze śniegiem, marznący deszcz i oblodzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od około 3-4 lutego w dzień w obszarach podgórskich mogą się pojawić ujemne temperatury. Z takich prognoz mogą się ucieszyć miłośnicy białego szaleństwa.

W tygodniu od 12 do 18 lutego cieplejsza aura ma się wciąż utrzymywać. Na zachodzie przez całą dobę przewidywane są dodatnie temperatury. Chłodniej może być jedynie na wschodzie.

W woj. lubuskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim wyższe temperatury mogą się utrzymać nawet do połowy lutego. Do termicznej wiosny jeszcze daleko, bo żeby to stwierdzić, temperatura musiałaby przez całą dobę przekraczać 5 st. C. Ale aura wciąż bardziej przypominać wiosnę niż zimę.

Czytaj także:

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także