Ferie 2024. Rusza druga tura. Jakie województwa rozpoczną wypoczynek?

W ten weekend zaczyna się druga tura ferii zimowych 2024. Które województwa czeka dłuższa, zimowa przerwa? Kiedy kończą się ferie?

Jakie województwa mają ferie? Tak wygląda harmonogram
Jakie województwa mają ferie? Tak wygląda harmonogram
Źródło zdjęć: © Pixabay

Ferie 2024 rozpoczęły się w poniedziałek 15 stycznia. Zimowy wypoczynek odbędzie się w czterech turach i dla każdego z województw potrwa dwa tygodnie.

Ferie zimowe 2024. Terminy. W tych regionach przerwa rozpocznie się w poniedziałek

Terminy ferii zimowych są regulowane rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki. Jak poinformował resort, w 2024 roku na zimowy wypoczynek uda się łącznie 4,8 mln uczniów z 21 tys. szkół w całym kraju. Jako pierwsze przerwę od nauki rozpoczęły dzieci i młodzież z czterech województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. W poniedziałek 22 stycznia dołączą do nich uczniowie oraz uczennice z kolejnych dwóch regionów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W czasie drugiej tury ferii zimowych na wypoczynek udadzą się uczniowie z województwa podlaskiego oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Przerwa od nauki, która rozpocznie się 22 stycznia, potrwa do 4 lutego 2024.

Ferie 2024. Województwa. Kiedy zimowy wypoczynek rozpocznie się w kolejnych regionach?

Zimowe ferie w 2024 roku potrwają łącznie sześć tygodni. Ostatni uczniowie zakończą wypoczynek 25 lutego. Kiedy rozpocznie się trzecia oraz czwarta tura ferii? Pełen terminarz tegorocznej przerwy prezentuje się następująco:

  • 15-28 stycznia 2024 - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie
  • 22 stycznia-4 lutego 2024 - województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie
  • 29 stycznia-11 lutego 2024 - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie
  • 12-25 lutego 2024 - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

Jak przypomina resort edukacji, od roku szkolnego 2003/2004 ferie odbywają się w systemie zmianowym. "Oznacza to, że jeśli w danym roku w określonej grupie województw ferie zimowe odbywają się w drugiej połowie stycznia - w roku kolejnym ich termin przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w następnym na drugą połowę lutego". Podział województw, które wspólnie obchodzą ferie, jest dokonywany na podstawie liczby uczniów, uczęszczających do szkół w nich zlokalizowanych.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)