Trwa ładowanie...
d3oqkof
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Federica Mogherini: UE musi wyciągnąć rękę do młodych Rosjan

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zaapelowała w Rydze, gdzie trwa nieformalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych, do bezpośrednich kontaktów z młodymi Rosjanami "w duchu europejskim", mimo napiętej sytuacji między Moskwą a Zachodem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Federica Mogherini
Federica Mogherini (PAP/EPA, Fot: JULIEN WARNAND)
d3oqkof

- Musimy pracować z Rosjanami, zacząć od młodych. Powinniśmy uruchomić bezpośrednie kontakty między ludźmi, w duchu europejskim - przekonywała w czasie konferencji na temat europejskiej polityki obrony i bezpieczeństwa.

Według Mogherini należy "wyciągnąć rękę do studentów", zachęcać ich, by "zobaczyli Unię Europejską na własne oczy i nawiązywali kontakty w całej Europie". - Nie możemy pozwolić, by pokolenia młodych Rosjan utraciły perspektywę europejską - podkreśliła.

Zapewniła następnie, że Unia Europejska nigdy nie dążyła do konfrontacji z Rosją.

d3oqkof

Odnosząc się do realizacji na wschodzie Ukrainy porozumień z Mińska o rozejmie, Mogherini wypowiadała się z ostrożnym optymizmem.

- Tendencja jest pozytywna, nawet jeśli sytuacja nie jest idealna - oświadczyła. Ostrzegła zarazem, że nowe sankcje przeciwko Moskwie są możliwe, jeśli zawieszenie broni, wynegocjowane w Mińsku 12 lutego, zawiedzie.

Ustalenia ze stolicy Białorusi przewidywały również wycofanie przez strony konfliktu ciężkiego uzbrojenia.

d3oqkof

Podziel się opinią

Share

d3oqkof

d3oqkof
Więcej tematów