Trwa ładowanie...
d1ivneh

FBI buduje biometryczny "supermózg"

Za 5-6 lat FBI będzie dysponowała gigantycznym bankiem danych biometrycznych zbudowanym kosztem miliarda dolarów, który przynajmniej w założeniu potrafi w ciągu kilku sekund zidentyfikować każdego terrorystę - pisze sobotni "Washington Post".

d1ivneh
d1ivneh

W Clarksburgu w Wirginii Zachodniej, na obszarze równym dwóm stadionom piłki nożnej, powstanie komputerowy System Identyfikacji Następnych Pokoleń, w angielskim skrócie nazwany - Ngi. Zgromadzi on odciski palców i odczyty tęczówki oka praktycznie wszystkich ludzi na ziemi i pozwoli na natychmiastowe ich identyfikowanie.

Jak wyjaśnia na łamach "Washington Post" dyrektor odpowiedzialny w FBI za służby biometryczne, Kimberly Del Greco, dzięki Ngi w ciągu niewielu sekund można będzie ustalić, czy osoba zatrzymana w jakimkolwiek miejscu globu jest podejrzana o terroryzm bądź inne przestępstwa.

Superkomputer zainstalowany w górach Wirginii Zachodniej będzie mógł dokonywać do 100.000 identyfikacji dziennie.

Według Bojana Cukicia, jednego z technologów przyszłego centrum danych biometrycznych, system Ngi pozwoli na przykład "sprawdzić" wszystkich pasażerów samolotu rejsowego zanim maszyna wyląduje na lotnisku.

d1ivneh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ivneh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj