Trwa ładowanie...
d1aq5y7

Fatima i Braga czuwają przed beatyfikacją Jana Pawła II

Kilka tysięcy wiernych uczestniczy w nocnym czuwaniu z okazji beatyfikacji Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Różańca Świętego w Fatimie oraz w Sanktuarium Matki Bożej z Sameiro w Bradze.

Share
d1aq5y7

Pielgrzymi zgromadzeni w Fatimie przed kapliczką objawień, wśród których przeważają Portugalczycy, nadal modlą się w strugach deszczu.

Wieczorem w trakcie nocnego czuwania na placu przed bazyliką w Fatimie pielgrzymi odmawiali piątą, ostatnią część różańca w łączności z czterema innymi sanktuariami maryjnymi na świecie oraz rzymskim Circo Maximo.

Podczas uroczystości modlitewnej w portugalskim sanktuarium, której przewodniczył biskup Augusto Cesar, emerytowany ordynariusz diecezji Portoalegre-Castelo Branco, rozważane były słowa homilii Jana Pawła II wygłoszone podczas jego pierwszej wizyty w Fatimie 13 maja 1982 r. Papież mówił wówczas m.in. o swojej wdzięczności dla Matki Bożej Fatimskiej za wstawiennictwo w uratowaniu jego życia w zamachu w Rzymie w 1981 r. Powierzył również Jej opiece Kościół.

d1aq5y7

Nocne czuwanie prowadzone jest także w Sanktuarium Matki Bożej z Sameiro w Bradze, do którego o godz. 22.00 czasu polskiego wyruszyła pielgrzymka z innej świątyni tego miasta - kościoła Bom Jesus. Jak informuje lizbońska agencja Ecclesia, w modlitewnym czuwaniu przeważają młodzi ludzie.

Braga, udekorowana szarfami ze słowami Jana Pawła II, kontynuować będzie uroczystości ku czci papieża podczas całej niedzieli. Przewidziane jest m.in. otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej pobyt Jana Pawła II w tym mieście 15 maja 1982 r., a także msza polowa w intencji dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II.

Jan Paweł II odwiedził Portugalię trzy razy: w 1982, 1991 oraz 2000 r. Podczas każdej wizyty apostolskiej szlak jego pielgrzymki wiódł przez sanktuarium maryjne w Fatimie.

d1aq5y7

Podziel się opinią

Share
d1aq5y7
d1aq5y7
Więcej tematów