Trwa ładowanie...
dri1xjs

Fatalny sondaż dla Andrzeja Dudy. Coraz gorsze notowania prezydenta

Andrzej Duda został wybrany na urząd Prezydenta RP 24 maja 2015 roku, czyli dokładnie trzy lata temu. Jak pokazuje sondaż przeprowadzony przez SW Research na zlecenie rp.pl, Duda nie zdołał przez ten czas przekonać do siebie Polaków. Wyborcy nie chcą jego reelekcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzy lata po wyborze Dudy na urząd prezydenta, większość Polaków nie chce, by polityk PiS został na drugą kadencję
Trzy lata po wyborze Dudy na urząd prezydenta, większość Polaków nie chce, by polityk PiS został na drugą kadencję (Agencja Gazeta)
dri1xjs

Ponad 41 proc. respondentów nie chce, by obecny prezydent ubiegał się o reelekcję. Na start Dudy w wyborach prezydenckich liczy natomiast niespełna 37 proc. badanych. Prawie 22 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

- Częściej przeciwnikami drugiej kadencji Andrzeja Dudy są kobiety (43 proc.), osoby w wieku powyżej 50 lat (52 proc.) oraz badani o wykształceniu wyższym (46 proc.). Tego zdania są też częściej osoby o dochodzie od 2001 do 3000 zł (48 proc.) oraz ankietowani z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (50 proc.) - wymienia Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Badanie SW Research na zlecenie serwisu rp.pl przeprowadzono w dniach 22-23 maja 2018 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

WP.PL

To kolejny niekorzystny dla Dudy sondaż w minionych dniach. W środę opublikowano wyniki badania, w którym ponad połowa respondentów wyraziła opinię, że prezydent nie sprawuje swojego urzędu w sposób niezależny i ulega naciskom ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

dri1xjs

Zobacz także: Czarzasty emocjonalnie o słowach członka PO. „G... prawda”

Sondaże wykonane na początku bieżącego roku były zdecydowanie bardziej optymistyczne dla prezydenta. W lutym działalność głowy państwa dobrze oceniało 57,2 proc. badanych. Był to najlepszy wynik od początku prezydentury Andrzeja Dudy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów