Trwa ładowanie...
d2i4pkw

„Farma Grozy”- to człowiek zwierzętom zgotował taki los.

Inspektorzy OTOZ Animals wraz z Powiatową Inspekcję Weterynaryjną w Ostrołęce przeprowadzili kontrolę dobrostanu oraz kondycji zwierząt przebywających w gospodarstwie w miejscowości Cięćk (woj. mazowieckie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Farma Grozy”- to człowiek zwierzętom zgotował taki los.
(Informacja prasowa)
d2i4pkw

Inspektorzy wiedzieli tylko, że zwierzętom nie jest zapewniona odpowiednia opieka. Gdy dotarli na miejsce od razu wiedzieli w którym budynku znajdują się krowy - z jednego z budynków dochodziło rozpaczliwe muczenie zwierząt. To co zastali na miejscu, jest nie do opisania. Kiedy inspektorzy otworzyli drzwi obory krowy mrużyły oczy od dostępu do światła dziennego.W oborze panował półmrok, a odór amoniaku wręcz uniemożliwiał oddychanie. W oborze znajdowało się 7 krów, przywiązane krótkimi łańcuchami do metalowych rur. Łańcuchy te uniemożliwiały im jakiekolwiek ruchy oraz możliwość położenia się. Wychudzone bydło nie miało dostępu do wody a puste koryto na paszę było wręcz wylizane. Tonęły we własnych odchodach od dawna nikt nie sprzątał odchodów.

W szopie na przeciwko obory w całkowitych ciemnościach przebywały 4 tulące się do siebie cielaki. Zabrane w brutalny sposób od matki w dniu narodzin. Były tak wycieńczone że z trudem opuściły szopę, natomiast na samochód Inspektorzy OTOZ Animlas musieli je wnieść.
Po pierwszych oględzinach lekarza weterynarii, stwierdzono skrajne wychudzenie. Skóra wszystkich krów i cieląt jest cała w ranach wskutek rozległych odparzeń, jako że zwierzęta były całe oblepione własnymi odchodami. Dodatkowo mają zaawansowaną grzybicę oraz zachodzi podejrzenie zatruciem bakterią E. Coli.
Pracownicy i wolontariusze przytuliska Rogate Ranczo, robią wszystko, aby zwierzęta przeżyły i wróciły do pełni zdrowia. Jednak już wiemy, że leczenie będzie długotrwałe i bardzo kosztowne.
Prosimy o pomoc w przywróceniu wiary w człowieka. Zbieramy na leczenie i utrzymanie wychudzonych krów.
Potrzebujemy również środki na odrobaczenie, przeciwgrzybiczne a także preparat mlekozastępczy dla zagłodzonych cieląt np. Kalibermilch firmy DeHeus

d2i4pkw

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2i4pkw

d2i4pkw
Więcej tematów