'Fałszywi patrioci' i molestowanie seksualne. Oto okładki poniedziałkowych magazynów
Jutro w kioskach najnowsze magazyny opinii. Wśród najważniejszych tematów: nieprawidłowości związane ze śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej, kwestia ochrony Jarosława Kaczyńskiego i znani Polacy, do których przylgnęła etykieta "fałszywych patriotów".
Okładka tygodnika "Wprost" nawiązuje do internetowej akcji "#Jateż (#Metoo), której celem jest ukazanie gigantycznej skali problemu molestowania seksualnego. Kobiety z całego świata ujawniają, że one też były ofiarami molestowania i publicznie opisują często wstrząsające historie. Na łamach magazynu, akcję komentują m.in. Karolina Korwin Piotrowska, Martyna Wojciechowska, Barbara Nowacka i Ewa Wanat.
"Jak Tusk oddał śledztwo Putinowi" to tytuł artykułu, który zapowiada okładka magazynu "Do Rzeczy". Autor tekstu, Wojciech Wybranowski, sugeruje, że Kancelaria ówczesnego premiera zamówiła analizę, z której jednoznacznie wynikało, że ws. katastrofy smoleńskiej nie trzeba było stosować prawa nakazującego oddania śledztwa w ręce Rosjan. "Dotarliśmy do tego dokumentu" - pisze Wybranowski.
Najnowszy numer "Sieci prawdy" poświęcony jest analizie publikacji "Gazety Wyborczej" na temat ochrony Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem konserwatywnego tygodnika "bulwersujący" artykuł jest początkiem niebezpiecznej gry, w której stawką jest życie prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Przeciek do 'Wyborczej' to próba sprawdzenia zakresu ochrony prezesa PiS oraz uderzenie w system chroniący go przed możliwymi niebezpieczeństwami" – czytamy.
Na okładce "Newsweeka" twarze znanych polityków, ludzi show-biznesu i kultury. Wśród nich, min,: Robert Biedroń, Anja Rubik, Agnieszka Holland, Maja Ostaszewska i Jurek Owsiak. Zdaniem autorów artykułu "Nieprawdziwi Polacy' na celowniku. Wytropić i potępić", łączy ich kilka rzeczy - nie bywają na marszach niepodległości, są zwolennikami Unii Europejskiej, przyznają się do feminizmu, a przede wszystkim - głośno krytykują PiS.