Trwa ładowanie...
d2kj41b

Facebook usunął profil Janusza Korwin-Mikkego. Był najpopularniejszym politykiem

Facebook całkowicie usunął stronę Janusza Korwin-Mikkego. Fanpage posła Konfederacji obserwowało blisko 780 tys. użytkowników.
Share
Facebook usunął fanpage Janusza Korwin-Mikkego
Facebook usunął fanpage Janusza Korwin-MikkegoŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2kj41b

W czwartek fanpage Janusza Korwin-Mikkego zniknął z Facebooka. Do sprawy na Twitterze odniósł się sam zainteresowany, który w ostrych słowach stwierdził, że konto usunęli "z kompletnie niezrozumiałych powodów Faszyści i Bolszewicy".

Inny poseł Konfederacji Konrad Berkowicz wyjaśnił, że "administracja Facebooka usunęła całkowicie (nie na określony czas!) stronę Janusza Korwin-Mikkego". - W imię pielęgnowani wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników apelujemy o przywrócenie strony, którą obserwowało 800 000 Polaków! - napisał polityk, dodając, że administracja portalu ma prawo do cenzury, ale "my mamy prawo stosować nacisk konsumencki i wyrażać na temat tej decyzji swoje zdanie".

Berkowicz utworzył również na FB wydarzenie: "Przywrócić stronę Korwin-Mikkego na Facebooku!".

d2kj41b

Napisał do KE ws. aborcji w Polsce. Leszek Miller zdradza, jaka przyszła odpowiedź

Z kolei Stanisław Tyszka z Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 we wpisie na Twitterze ocenił, że Janusz Korwin-Mikke "pewnie nie takiej reakcji oczekiwał na swoje liczne prowokacje". - Ale to pokazuje też, jakie nowe ramy debaty, ograniczanie wolności słowa i cenzurę narzuca globalna dominacja kilku serwisów społecznościowych - podkreślił Tyszka.

Janusz Korwin-Mikke był najpopularniejszym polskim politykiem na Facebooku. Jego fanpage w ostatnim czasie obserwowało prawie 780 tys. użytkowników. Poseł Konfederacji wyprzedził m.in. prezydenta Andrzeja Dudę (755 tys. obserwujących) oraz np. Szymona Hołownię (700 tys.obserwujących). Miał też więcej obserwatorów, niż cała Konfederacja (450 tys.) oraz partia Wolność/KORWiN (250 tys.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kj41b

Podziel się opinią

Share
d2kj41b
d2kj41b
Więcej tematów