Trwa ładowanie...
d4votzc

Ewakuacja wielkiego centrum handlowego w Bremie

• Władze Niemiec przeprowadziły ewakuację wielkiego centrum handlowego w Bremie na północy Niemiec w poszukiwaniu 19-letniego Algierczyka, który zbiegł ze szpitala psychiatrycznego • Mężczyznę udało się zatrzymać na głównym dworcu kolejowym w tym mieście
Share
Ewakuacja wielkiego centrum handlowego w Bremie
Źródło: PAP/EPA, Fot: Chris Gossmann
d4votzc

Do poszukiwań Algierczyka, które trwały kilka godzin, zaangażowano znacznie siły policyjne. Podczas zakrojonej na szeroką skalę akcji ewakuowano wielkie centrum handlowe w Bremie, gdzie widziano poszukiwanego.

Policja zapewniła jednak, że nie była to operacja antyterrorystyczna.

Poszukiwany, najprawdopodobniej niezrównoważony psychicznie, miał wypowiadać się pozytywnie o zamachowcu, który zastrzelił w Monachium dziewięć osób oraz o organizacji Państwo Islamskie (IS). Nie ma jednak dowodów, że miał on jakieś konkretne plany lub powiązania z IS. W środę zbiegł ze szpitala psychiatrycznego, gdzie umieszczono go po tym jak kilkakrotnie usiłował zadać sobie rany. Uciekając mężczyzna krzyczał: "Wysadzę was w powietrze !".

• W Niemczech panuje duża nerwowość po przeprowadzeniu w ciągu dziesięciu dni dwóch zamachów, do których przyznało się Państwo Islamskie, a także masakry, jakiej dokonał młody Niemiec o irańskich korzeniach w centrum handlowym w Monachium, gdzie zginęło dziewięć osób.

d4votzc

Podziel się opinią

Share
d4votzc
d4votzc
Więcej tematów