Trwa ładowanie...
dtz88r0
pożar

Ewakuacja pensjonatu "Halny" w Zakopanem. Akcja strażaków

72 turystów i 14 osób personelu ewakuowali strażacy z pensjonatu "Halny" w Zakopanem. Powodem było duże zadymienie poddasza - poinformował w rozmowie z WP rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. Sebastian Woźniak. Nikt nie został poszkodowany, po czynnościach strażaków goście wrócili do pokoi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewakuacja pensjonatu "Halny" w Zakopanem. Akcja strażaków
(WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
dtz88r0

Jak powiedział strażak, około 8.40 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zadymieniu na nieużytkowanym poddaszu pensjonatu "Halny" w Zakopanem. - Przybyli na miejsce strażacy ewakuowali 72 gości oraz 14 osób z personelu - powiedział Woźniak. Dodał, że nikt nie ucierpiał.

Jak wyjaśnił, strażacy wprowadzili klatkami schodowymi na poddasze dwie linie gaśnicze. - Sytuacja została bardzo szybko opanowana - powiedział. Poinformował, że ogień prawdopodobnie nie zdążył się poważnie rozniecić. - Dużych strat pożarowych nie będzie - dodał.

Na miejscu pracowało w sumie dziewięć zastępów straży pożarnej. Strażacy sprawdzali pomieszczenia m.in. na okoliczność obecności tlenku węgla (czadu). Przyjechało także pogotowie energetyczne, ponieważ - jak powiedział rzecznik prasowy straży - przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

dtz88r0

Jak później w oświadczeniu poinformował jeden z właścicieli pensjonatu, "zwarcie instalacji podgrzewania rynny od strony zaplecza spowodowało stopienie się elementów plastikowych oraz zadymienie". Dodał, że pensjonat funkcjonuje już normalnie.

"Halny" to dwukondygnacyjny budynek w centrum Zakopanego.

dtz88r0

Podziel się opinią

Share

dtz88r0

dtz88r0
Więcej tematów