Trwa ładowanie...

Ewa Kopacz jedzie do Francji. Weźmie udział w marszu

Premier Ewa Kopacz udaje się w niedzielę do Paryża, aby wziąć udział w marszu przeciw terroryzmowi i przemocy, organizowanym po zamachu w redakcji francuskiego tygodnika "Charlie Hebdo" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Share
Ewa Kopacz jedzie do Francji. Weźmie udział w marszu
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
drirfzc

CIR podkreśla w komunikacie, że udział w marszu zadeklarowało wielu przywódców europejskich, w tym m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, premierzy: Wielkiej Brytanii David Cameron, Hiszpanii Mariano Rajoy i Włoch Matteo Renzi, a także przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Wielki marsz jest organizowany w niedzielę w Paryżu w odpowiedzi na apel niemal wszystkich przywódców politycznych, związkowych i religijnych. Podobne zgromadzenia przewidziano też w innych dużych miastach Francji.

drirfzc

Tego samego dnia w Paryżu ma się odbyć spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej oraz przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i Komisji Europejskiej. Spotkanie jest organizowane z inicjatywy szefa francuskiego MSW Bernarda Cazeneuve'a w kontekście ataku na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu.

Celem spotkania będzie przede wszystkim analiza wydarzeń, jakie miały miejsce w Paryżu pod kątem wypracowania wspólnych wniosków, tak aby w miarę możliwości zapobiec tego typu aktom terroru.

W krwawym zamachu na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu, do którego doszło w środę, zginęło 12 osób. W piątek w szturmie sił bezpieczeństwa w Dammartin-en-Goele sprawcy zamachu - bracia Said i Cherif Kouachi - zostali zabici.

drirfzc

Podziel się opinią

Share
drirfzc
drirfzc
Więcej tematów