Trwa ładowanie...

Europejski Trybunał Praw Człowieka: Polska naruszyła prawo do sądu i rzetelnego procesu

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Polska naruszyła prawo do rzetelnego procesu. Chodzi o wybór sędziego do Trybunału Konstytucyjnego.

Share
Europejski Trybunał Praw Człowieka: Polska naruszyła prawo do sądu i rzetelnego procesuEuropejski Trybunał Praw Człowieka: Polska naruszyła prawo do sądu i rzetelnego procesuŹródło: PAP, fot: Jochen Tack / Alamy Stock Photo
d44obz4

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał decyzję w sprawie przedsiębiorcy, którego pole zostało dziewięć lat temu zniszczone przez dziki. Mężczyzna domagał się odszkodowania przed wszystkimi instancjami sądów w Polsce. Wyroki były dla niego niekorzystne.

Jednym z wątków sprawy zajął się Trybunał Konstytucyjny w którego składzie zasiadał Mariusz Muszyński, który został mianowany do TK na miejsce jednego z sędziów uprzednio mianowanego przez Sejm. Trybunał również nie przyznał racji przedsiębiorcy i sprawa został skierowana do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Strasburski sąd uznał, że obecność Muszyńskiego w składzie orzekającym TK naruszyła prawo przedsiębiorcy do rzetelnego procesu.

W myśl piątkowego orzeczenia, Polska musi wypłacić firmie mężczyzny odszkodowanie w wysokości 3 418 euro.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d44obz4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44obz4
d44obz4
Więcej tematów